Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Demonstracja solidarności z panią Joanną – ZDJĘCIA

We wtorek w Piotrkowie, tak jak w wielu polskich miastach, odbyła się demonstracja solidarności z panią Joanną. Kilkanaście osób – głównie sympatyków Piotrkowskiego Strajku Kobiet – spotkało się na Rynku Trybunalskim, by okazać wsparcie kobiecie. – Ja tam już nie byłam człowiekiem, ja tam byłam zaszczutym zwierzęciem – powiedziała pani Joanna podczas krakowskiej demonstracji.

Kolejna z nas została skrzywdzona, tym razem tego okrucieństwa doświadczyła pani Joanna z Krakowa – napisały w mediach społecznościowych aktywistki Piotrkowskiego Strajku Kobiet. – Joanna zadzwoniła do lekarki, bo potrzebowała wsparcia. Nie związanego z aborcją, ale opowiedziała lekarce o przeprowadzeniu aborcji farmakologicznej. To słowo zaalarmowało lekarkę. Pod przykrywką obawy o życie Joanny, która nie miała myśli samobójczych, o czym zapewniła, lekarka wezwała karetkę i policję do domu kobiety. I tu zaczęło się piekło. Joanna została potraktowana jak groźna przestępczyni – czytamy.

Dalej piszą: – Policjanci towarzyszyli jej w szpitalu, twierdząc, że popełniła przestępstwo. Zabrali komputer, szukając telefonu zmusili do rewizji osobistej (włącznie z domaganiem się przysiadów i kaszlu). Joanna nie popełniła żadnego przestępstwa. Samodzielnie zamówiła, opłaciła i przyjęła tabletki poronne. Aborcja własnej ciąży jest legalna! – dodają.

2.8 5 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!