Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Wyrok NSA w sprawie referendum. Decyzja jest ostateczna

We wtorek (06.02) Naczelny Sąd Administracyjny w Warszawie uchylił wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego w Łodzi, w sprawie ogłoszenia w Piotrkowie referendum o odwołanie przed końcem kadencji prezydenta Krzysztofa Chojniaka. W czerwcu 2023 WSA w swoim postanowieniu uwzględnił skargę grupy referendalnej i uchylił postanowienie komisarza, który odrzucił wniosek o przeprowadzenie referendum. Wtedy komisarz wyborczy odwołał się od decyzji sądu wojewódzkiego do wyższej instancji, czyli sądu naczelnego, a ten wyrok WSA uchylił. Oznacza to, że referendum nie odbędzie się.

O decyzji Naczelnego Sądu Administracyjnego grupa referendalna poinformowała w mediach społecznościowych. „Dwa sądy, dwa wyroki. Jeden sąd mówi tak, drugi nie” -tak rozpoczynają swoje oświadczenie członkowie grupy RPT2023.

W dniu dzisiejszym NSA w Warszawie uchylił wyrok WSA w Łodzi, który przyznał nam rację w sprawie zakwestionowania części podpisów poparcia pod referendum w sprawie odwołania prezydenta Krzysztofa Chojniaka przed upływem kadencji. Referendum zatem nie odbędzie się. Nie ma już innej instancji, do jakiej moglibyśmy się odwołać w tym kraju. Przez te wiele miesięcy walczyliśmy o każdy złożony przez Was podpis. Niestety zderzyliśmy się ze ścianą administracyjnej biurokracji. Dziękując wszystkim, którzy poparli naszą inicjatywę chcemy również powiedzieć, że broni nie składamy i zawsze będziemy walczyć o to, żeby mieszkańcom Piotrkowa żyło się lepiej. Jak mawiał Winston Churchill: „Sukces nigdy nie jest ostateczny. Porażka nigdy nie jest totalna. Liczy się tylko odwaga.” I tego się trzymajmy. Niebawem znów o nas usłyszycie. Obserwujcie nasze kanały w mediach społecznościowych.✌️

Foto: FB
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!