Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Czy w Piotrkowie powstaną Mieszkania Plus?

Czy w naszym mieście powstaną mieszkania rządowego programu Mieszkanie Plus? Być może tak, bowiem PKP wskazała grunty, na których takie bloki mogłyby powstać.

PKP w całym kraju przekazuje swoje grunty pod budowę mieszkań w ramach programu Mieszkanie Plus. Nie inaczej jest w Piotrkowie. Po opracowaniu wykazu gruntów, PKP wybrały trzy działki zlokalizowane przy ulicy Towarowej w Piotrkowie i w listopadzie zeszłego roku przekazały je do Krajowego Zasobu Nieruchomości (KZN), czyli do bazy państwowych działek, które mają zostać przeznaczone pod budowę mieszkań.

– W pierwszym wykazie przekazanym przez PKP, znalazła się jedna nieruchomość, składająca się z trzech działek, położona w Piotrkowie Trybunalskim. Warto zaznaczyć, że o tym, czy grunty te zostaną ostatecznie zagospodarowane pod budownictwo mieszkaniowe zdecyduje KZN – poinformowała Piotrkowski24.pl Aleksandra Grzelak, starszy specjalista z PKP S.A. – Całkowita powierzchnia gruntu wynosi ponad 1,7 ha. Krajowy Zasób Nieruchomości w terminie 180 dni od przekazania dotychczasowych wykazów wybierze te nieruchomości, którymi jest zainteresowany, a w ciągu kolejnych 180 dni potwierdzi swoje zainteresowanie i przystąpi do transakcji kupna gruntów od PKP S.A. – dodała Aleksandra Grzelak.

W województwie łódzkim, mieszkania w rządowym programie mają powstać w: Koluszkach, Łowiczu, Łodzi, Tomaszowie Mazowieckim, Wieluniu i Zduńskiej Woli.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
emeryt
emeryt
5 kwietnia, 2018 14:26

super lokalizacja nie ma co !!!

internauta
internauta
10 kwietnia, 2018 11:31

Jedno uściślenie. W Tomaszowie Mazowieckim mieszkania nie powstaną w ramach rządowego programu, tylko programu lokalnego, miejskiego. Program miejski ma podobną nazwę do rządowego – Mieszkanie TM Plus, ale nie ma nic wspólnego z programem rządowym.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!