MoszczenicaWydarzenia

Czy szkoła podstawowa w Gazomi będzie przeniesiona?

Taki plan mają władze Moszczenicy. – Jeśli przeniesiemy szkołę do budynku po gimnazjum w Moszczenicy, warunki dla uczniów i nauczycieli poprawią się w stu procentach. Jeśli jednak rodzice się nie zgodzą, odstąpimy od tego pomysłu – mówi wójt Marceli Piekarek.

Gazomia. Do tutejszej podstawówki uczęszcza ponad setka dzieci. Nie ma mieszkańca wsi, którego ktoś bliski nie uczęszczałby do tej placówki. Ponad 94-letnia historia robi swoje. Jednak warunki do nauki nie są takie, jakie wymarzyliby sobie uczniowie. Na przykład lekcje w-f, zamiast na sali gimnastycznej, odbywają się w sali lekcyjnej, a o kuchni do przygotowywania obiadów nawet nie ma co marzyć. Atmosfera wydaje się być dla uczniów najważniejsza. – To nie jest ogromna szkoła, dlatego jako nauczyciele znamy każdego ucznia. Oni nie są anonimowi. Ta placówka jest bezpieczna, a rodzice boją się dużej szkoły – mówi Aneta Piotrowska, dyrektor szkoły. – Ludzie mają wątpliwości, że po przenosinach placówka straci swoją tożsamość. Niektórzy boją się, że po przeniesieniu zostanie ona przekształcona w szkołę w Moszczenicy – dodaje dyrektor Piotrkowska. – Nic bardziej mylnego. Po przeniesieniu, szkoła będzie nazywać się: Szkołą Podstawową imienia Jana Pawła II w Gazomi z siedzibą w Moszczenicy – zapewnia wójt gminy Marceli Piekarek. – Wiemy, że ta zmiana uczniom w szkole w Gazomi nie zaszkodzi. Poprawi warunki zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W budynku gimnazjum mamy salę gimnastyczną, stołówkę i odpowiednie warunki do nauki i pracy. To dopiero konsultacje. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły – powiedział wójt. – Dziś (czwartek 10.01) odbędzie się spotkanie z rodzicami. Jeżeli rodzice dzieci uczęszczających do szkoły powiedzą, że im ten pomysł się nie podoba, to takiego wniosku na sesji Rady Gminy nie będziemy składać – dodał Marceli Piekarek.

Jeśli dojdzie do przeprowadzki i uczniowie szkoły zwolnią budynek w Gazomi, to z Kosowa przeniesie się tam Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z kolei obiekt w Kosowie przekształcony będzie z Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla osób starszych.

Tagi

Powiązane artykuły

10 komentarzy

  1. A po co budować serwerownię na terenach pofabrycznych, jak można ją zrobić w budynku gimnazjum i zrobić przy okazji szkołę średnią, przy współpracy z Politechniką Częstochowską, z którą tak dobrze współpracuje. Mieszkańcy gminy zyskają możliwość kształcenia dzieci na miejscu (czyli taniej), serwerownię (będzie tańsza i jednocześnie będzie zarabiać na pracę placówki), oraz doskonałą kadrę dydaktyczną i praktyki czy staże na uczelni wyższej, co może dać im indeks w przyszłości. Wszyscy zyskają na takim rozwiązaniu.

  2. Brawo, rozbić klikę gazomską, klasy po 9 dzieci a w Moszczenicy po 35, zrobić dwie podstawówki i odciążyć tą na Dworcowej, jestem za likwidacją szkoły w Gazomii, brawo dla władzy

  3. Stosunek sił w Radzie Gminy 15 radnych stosunek sił 12 – 3 radni jako czynnik ustawodawczy podejmując taka decyzję wpiszą się w najczarniejszą kartę Gminy Moszczenica a wójt jako czynnik wykonawczy zostanie zapamiętany jako likwidator — najpierw inwestycje miejsca pracy zahamowanie exodusu młodych z gminy później innowacje….polak mądry po wyborach…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close