MoszczenicaWydarzenia

Czy szkoła podstawowa w Gazomi będzie przeniesiona?

Taki plan mają władze Moszczenicy. – Jeśli przeniesiemy szkołę do budynku po gimnazjum w Moszczenicy, warunki dla uczniów i nauczycieli poprawią się w stu procentach. Jeśli jednak rodzice się nie zgodzą, odstąpimy od tego pomysłu – mówi wójt Marceli Piekarek.

Gazomia. Do tutejszej podstawówki uczęszcza ponad setka dzieci. Nie ma mieszkańca wsi, którego ktoś bliski nie uczęszczałby do tej placówki. Ponad 94-letnia historia robi swoje. Jednak warunki do nauki nie są takie, jakie wymarzyliby sobie uczniowie. Na przykład lekcje w-f, zamiast na sali gimnastycznej, odbywają się w sali lekcyjnej, a o kuchni do przygotowywania obiadów nawet nie ma co marzyć. Atmosfera wydaje się być dla uczniów najważniejsza. – To nie jest ogromna szkoła, dlatego jako nauczyciele znamy każdego ucznia. Oni nie są anonimowi. Ta placówka jest bezpieczna, a rodzice boją się dużej szkoły – mówi Aneta Piotrowska, dyrektor szkoły. – Ludzie mają wątpliwości, że po przenosinach placówka straci swoją tożsamość. Niektórzy boją się, że po przeniesieniu zostanie ona przekształcona w szkołę w Moszczenicy – dodaje dyrektor Piotrkowska. – Nic bardziej mylnego. Po przeniesieniu, szkoła będzie nazywać się: Szkołą Podstawową imienia Jana Pawła II w Gazomi z siedzibą w Moszczenicy – zapewnia wójt gminy Marceli Piekarek. – Wiemy, że ta zmiana uczniom w szkole w Gazomi nie zaszkodzi. Poprawi warunki zarówno dla uczniów, jak i nauczycieli. W budynku gimnazjum mamy salę gimnastyczną, stołówkę i odpowiednie warunki do nauki i pracy. To dopiero konsultacje. Żadne decyzje jeszcze nie zapadły – powiedział wójt. – Dziś (czwartek 10.01) odbędzie się spotkanie z rodzicami. Jeżeli rodzice dzieci uczęszczających do szkoły powiedzą, że im ten pomysł się nie podoba, to takiego wniosku na sesji Rady Gminy nie będziemy składać – dodał Marceli Piekarek.

Jeśli dojdzie do przeprowadzki i uczniowie szkoły zwolnią budynek w Gazomi, to z Kosowa przeniesie się tam Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej. Z kolei obiekt w Kosowie przekształcony będzie z Zakład Opiekuńczo Leczniczy dla osób starszych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

10 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pomysł
Pomysł
10 stycznia, 2019 23:20

A po co budować serwerownię na terenach pofabrycznych, jak można ją zrobić w budynku gimnazjum i zrobić przy okazji szkołę średnią, przy współpracy z Politechniką Częstochowską, z którą tak dobrze współpracuje. Mieszkańcy gminy zyskają możliwość kształcenia dzieci na miejscu (czyli taniej), serwerownię (będzie tańsza i jednocześnie będzie zarabiać na pracę placówki), oraz doskonałą kadrę dydaktyczną i praktyki czy staże na uczelni wyższej, co może dać im indeks w przyszłości. Wszyscy zyskają na takim rozwiązaniu.

Uczeń
Uczeń
11 stycznia, 2019 05:31

Mieliśmy mieć salę sportową…a będziemy mieć przeprowadzkę , dziękujemy władzy.

Informatyk
Informatyk
11 stycznia, 2019 08:24

No wycieczki do USA to kasa jest… A na szkole brak…

Neo
Neo
11 stycznia, 2019 09:01

Trzeba stawiać kolejne maszty i organizować targi ….., a dzieci mało istotne…

Emeryt
Emeryt
11 stycznia, 2019 09:02

Szkoła powinna zostać! , apelujemy o rozsądek panie Wójcie!!

Dako
Dako
11 stycznia, 2019 09:04

Po wyborach….już nikogo elektorat nie interesuje…

Belfer
Belfer
11 stycznia, 2019 09:45

o co ten szum…

LO
LO
11 stycznia, 2019 10:55

Wspólczuję tylko dyrekcji…

Moszczeniak
Moszczeniak
11 stycznia, 2019 18:35

Brawo, rozbić klikę gazomską, klasy po 9 dzieci a w Moszczenicy po 35, zrobić dwie podstawówki i odciążyć tą na Dworcowej, jestem za likwidacją szkoły w Gazomii, brawo dla władzy

rylski
rylski
20 lutego, 2019 19:33

Stosunek sił w Radzie Gminy 15 radnych stosunek sił 12 – 3 radni jako czynnik ustawodawczy podejmując taka decyzję wpiszą się w najczarniejszą kartę Gminy Moszczenica a wójt jako czynnik wykonawczy zostanie zapamiętany jako likwidator — najpierw inwestycje miejsca pracy zahamowanie exodusu młodych z gminy później innowacje….polak mądry po wyborach…

Polecamy

Back to top button
10
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: