reklama
GrabicaKulturaNadchodzące wydarzenia

Czar operetki na Dzień Matki w Gminnym Centrum Kultury w Grabicy

Dzień Matki to święto szczególne dla każdego, dlatego Wójt Gminy Grabica, aby docenić rolę wszystkich mam, wyszedł z propozycją świetnego prezentu na tę wyjątkową okazję! Koncertu przygotowanego specjalnie dla Nich! Bo cóż może być piękniejszego od muzyki?

Występ był skierowany szczególnie do Pań z Kół Gospodyń Wiejskich – kobiet, które chętnie działają na rzecz swojej lokalnej społeczności, i jak same podkreślają „chcą pokazywać, że razem można wiele, a z małych pomysłów powstają wielkie rzeczy”. Zostały zaproszone na wyjątkowy wieczór, w znakomitym towarzystwie dwóch obdarowanych pięknymi głosami śpiewaków: Krzysztofa Zimnego oraz Łukasza Seremeta, przy akompaniamencie fortepianu Rafała Tworka-artystów z OPERY NOVA z Bydgoszczy. Tenorzy wykonując arie, duety z najbardziej znanych operetek oraz pieśni neapolitańskich zaprosili je do świata najpiękniejszych utworów. Utworów niezwykłych, pełnych emocji i pasji jak… miłość Mamy.

Ten koncert był nie tylko sposobem na spędzenie magicznego wieczoru, ale także niebanalną okazją do powiedzenia każdej mamie – Dziękuję! Wyrazem tego było obdarowanie każdej Pani symboliczną różą.

W sali widowiskowej Gminnego Centrum Kultury w Grabicy zgromadzona publiczność podczas koncertu mogła usłyszeć cały wachlarz utworów – od największych i najbardziej popularnych arii operetkowyc h po standardy muzyki rozrywkowej. Obok takich szlagierów jak „Brunetki, blondynki”, „Artystki, artystki z variété”, „Tak całkiem bez dziewczątek”, „O Sole Mio”, czy „Funiculì, Funiculà” i wiele innych.

Do muzycznej maestrii artyści dodali szczyptę humoru, na którą publiczność reagowała bardzo żywiołowo. Przeżycia jakich można było doznać podczas występu tenorów nie zabierze nikt, utwory w ich wykonaniu były balsamem dla dusz, a codzienne troski odeszły na drugi plan.

W tym szczególnym dniu, urozmaicając charakter wieczoru, Panie miały również sposobność podziwiać niezwykłą wystawę fotografii pt.„Dałaś mi życie mamo!Kochaj mnie…” autorstwa Marii Tymińskiej, która tydzień wcześniej, zainaugurowała działalność GALERII KWADRAT mieszczącej się w Gminnym Centrum Kultury.

Muzyczna wyprawa w świat operetki okazała się bardzo wciągająca, a ten wyjątkowo spędzony Dzień Matki na długo pozostanie w pamięci obecnych na tym wydarzeniu Pań. Kluczem, który otwiera drzwi do zaczarowanego świata operetki i musicalu jest wrażliwość. Cechuje ona tych, którzy wykonują tę muzykę oraz tych, którzy jej słuchają. W dźwiękach operetkowych i musicalowych zakodowana jest tajemnica i magia, którą każdy z nas odkrywa na swój sposób, za każdym razem interpretując inaczej… Aż do momentu, gdy wejdziemy w ten świat tak głęboko, że nie będziemy chcieli go opuszczać. Jest w nim miejsce na zabawę i humor, ale także jest czas na refleksję i zadumę. To prawda, że „świat się śmieje” i w takim świecie chcemy żyć.0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!