Piotrków TrybunalskiWydarzenia

CYFROWA AKADEMIA SENIORA oraz LATARNICY 2020 – darmowe projekty komputerowe dla seniorów

Piotrkowskie Stowarzyszenie Przyjaciół “Mam Sąsiada” wraz z Instytutem Nowych Technologii z Łodzi uruchamiają w naszym mieście Cyfrową Akademię Seniora. Jako znani już Latarnicy, będziemy także pracować w projekcie Latarnicy2020 realizowanym we współpracy ze Stowarzyszeniem Miasta w Internecie z Tarnowa.

Rozpoczynamy rekrutację do obu projektów cyfrowych. Zapraszamy do nas w każdy wtorek w godzinach 16:30-17:30 na spotkania rekrutacyjne. Można się kontaktować telefonicznie 509 850 959.

Co oferujemy?

Wspaniałą atmosferę podczas szkoleń komputerowych. Szkolenia głównie dla osób, które chcą uczyć się podstaw (one mają pierwszeństwo) ale również przyjemy zgłoszenia do grup zaawansowanych. Przedstawimy tajniki obsługi komputera, tableta lub smartfona. Dla bardziej zaawansowanych podejmiemy badania tematyczne. W takich tematycznych grupach będziemy poszerzać swoją wiedzę w konkretnych zakresach np. o zdrowiu, podróżowaniu, hobby i zainteresowaniach. W wybrane grupy będą rozważać o fotografii, przetwarzaniu zdjęć i ich udostępnianiu rodzinie lub na portalach społecznościowych.

Poruszymy tematykę bankowości elektronicznej, bezpiecznego internetu i e-usług. Te i inne tematy wspólnie omówimy na DARMOWYCH szkoleniach cyfrowych. Chcemy pokazać Państwu, że cyfrowy świat jest ciekawy. Dla osób wymagających tylko porady np. sprzętowej lub krótkiego instruktażu przypominającego, oferujemy szybkie konsultacje ze specjalistą z zakresu sprzętu komputerowego.

Minimum 16 godzinne szkolenia w około 10-osobowych grupach, przeznaczone są dla osób w dość szerokiej gamie wiekowej. Cyfrowa Akademia Seniora zaprasza osoby w wieku 55+. Do projektu Latarnicy2020 zapraszamy osoby w wieku 44+, gdzie stworzymy grupy 44-64 oraz 65+. Przy rekrutacji przeprowadzimy ankiety w której określicie Państwo sami swoje potrzeby.

Wiemy, że nowa wiedza jest dla każdego. A Seniorzy są otwarci na nowe wyzwania. Nie zamykajcie się w domu drodzy Państwo ale pod pretekstem uczestnictwa, nie tylko pozyskacie nową wiedzę, ale istnieje duża szansa na zawarcie wspaniałych przyjaźni. Wracamy do Was z projektami na które czekaliście i o które pytaliście. Wspólnie będziemy bawić się nowoczesnymi technologiami.
Podczas szkoleń zaoferujemy drobne, nieodpłatne poczęstunki.

Spotkania rekrutacyjne w Stowarzyszeniu Przyjaciół “Mam Sąsiada” ul. Krasickiego 3 odbywają się w każdy wtorek w godz.16:30-18:00 w Piotrkowie Trybunalskim oraz w sobotę 16 listopada 2019r w godz. 9:00-11:00

Zapraszamy również na profil Stowarzyszenia Przyjaciół “Mam Sąsiada” na facebook oraz do kontaktu telefonicznego 509 850 959 w celu umówienia indywidualnego terminu spotkania.

Zapraszamy do nas! Czekamy! Bo nigdy nie jest za późno by spotkać nowych ludzi!

Anna Nowakowska – Latarnik, Trener I Konsultant Cyfrowy

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x