koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

”Covidowe” łóżka w szpitalu przy Rakowskiej

Zgodnie z rozporządzeniem wojewody, w placówkach objętych siecią szpitali powstał obowiązek wyznaczenia łóżek dla pacjentów oczekujących na wynik badania na obecność Covid-19. W Piotrkowie to szpital imienia Kopernika, a przygotowano w nim miejsce dla kilkunastu pacjentów.

Jak informuje rzecznik prasowy szpitala przy Rakowskiej, placówka przygotowała 13 łóżek.

Informuję, że SSW w Piotrkowie Trybunalskim zgodnie z Rozporządzeniem Wojewody utworzył 13 miejsc służących izolacji osób z podejrzeniem koronawirusa: 4 na Szpitalnym Oddziale Ratunkowym, pozostałe w oddziałach specjalistycznych.

Bartłomiej Kaźmierczak Rzecznik Prasowy Szpitala im. Kopernika

– To tak zwane łózka – buforowe. Są tam hospitalizowane osoby z podejrzeniem koronawirusa, ale tylko do czasu potwierdzenia albo wykluczenia Covid. Potem lekarz podejmuje decyzję co dalej dzieje się z pacjentem. Jeśli stan zdrowia tego wymaga, chorzy mogą być przekazani do jednego z pięciu szpitali poziomu 2. W województwie mamy 5 takich szpitali. Znajdują się one w Bełchatowie, Tomaszowie Mazowieckim, Radomsku, Zgierzu i Łodzi. Jeśli pacjent jest zdrowy, zostanie wypuszczany do domu – informuje Anna Leder, rzeczniczka prasowa NFZ w Łodzi. – Za każdy dzień pobytu pacjenta podejrzanego o posiadanie koronawiusa, szpital otrzymuje pieniądze. To 185 złotych. Dodatkowo, szpital otrzyma 100 złotych za gotowość zajęcia łóżka przez pacjenta z podejrzeniem zakażenia – dodaje A.Leder.

W drugiej placówce szpitalnej w Piotrkowie, czyli w Powiatowym Centrum Matki i Dziecka, pierwotnie miało być miejsce dla jednego pacjenta, ale w rezultacie, wojewoda nie wciągnął tego szpitala na listę z dostępnymi łóżkami dla oczekujących na wynik.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!