Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Co zrobić z choinką po świętach? Wyrzucić? Kiedy i gdzie?

Co zrobić, gdy żywe świąteczne drzewko traci już igły a ozdoby i bombki trzeba powoli chować do pudełek by mieć co zawiesić na przyszłe święta? Do którego pojemnika wyrzucić sztuczną choinkę a do którego żywą? Kiedy “firmy śmieciowe” odbierają choinki? Postaramy się odpowiedzieć na kilka ważnych pytań.

Choinka sztuczna:
Z nią teoretycznie mamy najmniej kłopotu. Chowany do szafy na rok i przed przyszłymi świętami wyciągamy znowu. Nie traci igieł, nie trzeba jej podlewać, za to wyrzucona na wysypisko, rozkłada się setki lat. Jeżeli jednak z jakiegoś powodu musisz się jej pozbyć, to jeśli potniesz ją na mniejsze kawałki, można ją wyrzucić do żółtego worka/pojemnika (tworzywa sztuczne, metale, opakowania wielomateriałowe). Jeśli jednak brak ci na to czasu, siły czy ochoty, sztuczną choinkę wyrzucamy jak śmieci wielkogabarytowe.

Choinka żywa w doniczce:
Po zakończonych świętach wywozimy na działkę, przesadzamy do gruntu i cieszymy się nowym drzewkiem.

Choinka żywa bez korzenia:
Po świętach możemy zanieść do pergoli śmietnikowej. Jednak firmy zajmujące się wywozem odpadków zabiorą ją. Jeśli musimy wyrzucić ją wcześniej, najlepiej pociąć na mniejsze kawałki i wyrzucić do pojemnika z odpadkami bio.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!