KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Co nas czeka podczas tegorocznego finału WOSP w Piotrkowie i okolicach?

Za nieco ponad tydzień finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. W Piotrkowie – podobnie jak przed laty – działają dwa sztaby, dlatego będą dwie sceny na których organizatorzy zaplanowali sporo atrakcji. To występy lokalnych (dziecięcych, młodzieżowych i dorosłych) artystów, licytacje, morsowanie, atrakcje motoryzacyjne, bieg, akcja krwiodawstwa i wiele innych atrakcji.

„Płuca po pandemii” to hasło tegorocznego finału WOŚP. Oba piotrkowskie sztaby przygotowały sporo atrakcji. Sztab #3657 kierowany przez Dariusza Cecotkę, swoje „centrum dowodzenia” będzie miał na terenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego tutejszego starostwa, które włączyło się w organizację finału. – Startujemy o godzinie 9.00 w punkcie poboru krwi w RCKiK w Piotrkowie Trybunalskim ul. Słowackiego 74 a kończymy po 21.00 po występie gwiazdy wieczoru, który zagra na zakończenie 32 Finału WOŚP w Piotrkowie Trybunalskim na scenie ustawionej na terenie Powiatowego Centrum Przesiadkowego czyli dawniejszego Dworca PKS – czytamy w komunikacie sztabu.

W finale po wieloletniej przerwie wezmą także udział służby mundurowe – strażacy, policja, wojsko i służba więzienna. – W czasie 32. Finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy będziemy w Powiatowy Centrum Przesiadkowym w Piotrkowie Trybunalskim gdzie wystawimy do zwiedzania naszą więźniarkę – mówi kpt. Cezary Jabłoński, rzecznik prasowy Aresztu Śledczego w Piotrkowie Trybunalskim i dodaje: – Podczas jednego z pikników mundurowych w łódzkiej Manufakturze, to właśnie nasz pojazd, obok amerykańskiego czołgu Abrams, był jednym z najczęściej odwiedzanych. To duża więźniarka która robi równie duże wrażenie – mówił.

C-BooL będzie gwiazdą tegorocznego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, przygotowanego przez sztab #3657 w Piotrkowie Trybunalskim.

Ten jeden z najsłynniejszych polskich dj-ów zagra na scenie ustawionej w Powiatowym Centrum Przesiadkowym. Sztab #3657 długo utrzymywał w tajemnicy kto (obok szefa sztabu) będzie największą gwiazdą podczas tegorocznego finału WOŚP. Decyzja zapadła, umowa została podpisana i okazuje się, że do Piotrkowa przyjedzie jeden z najbardziej znanych dj-ów C-BooL!

Z kolei drugi sztab #4615 działa tradycyjnie w galerii Focus Mall. – Na naszej scenie także mnóstwo atrakcji. Zaczynamy już o 10:00. Będą koncerty i licytacje. Wystąpią podopieczni piotrkowskich przedszkoli, uczniowie szkoły tańca a także zespoły muzyczne. Na licytacje swoje obrazy przekazali między innymi Juliusz Marweg, Jan Norbert Dubrowin, Stanisław Piotr Gajda, Henryk Trojan, Maria Lauks, Ireneusz Janiszewski. Ponadto w świat muzyki przeniosą nas między innymi cudowny piotrkowski zespół „Przeznaczenie” i kapela reagge „Zakręty” – wymienia Małgorzata Pingot, szefowa sztabu.

3.7 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!