reklama
Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Ciepłociąg gotowy, czas na przyłącza

Do końca czerwca mają zakończyć się prace przy budowie ciepłociągu w ulicy Żwirki. Nowa instalacja jest już gotowa, do wykonania pozostały przyłącza do miejskich budynków.

Od kilku lat w Piotrkowie trwa restrukturyzacja systemu ciepłowniczego, która ma na celu nie tylko dostosowanie kotłów miejskiej ciepłowni do wymogów dyrektyw unijnych, ale także rozbudowę sieci cieplnej.
– Chcemy, jak największą liczbę nieruchomości przyłączyć do miejskiej ciepłowni. Jest to nie tylko komfortowe, ale przede wszystkim ekologiczne rozwiązanie. Szczególnie mając na uwadze, że w ciągu najbliższych lat w ciepłowni nastąpi zmiana źródła ciepła z węgla na gaz ziemny – podkreśla  wiceprezydent Adam Karzewnik.

Nowy ciepłociąg w ulicy Żwirki ma długość blisko dwóch kilometrów. Instalacja została włączona w istniejącą sieć w okolicy bloków przy ul. Próchnika (w okolicach Starostwa Powiatowego), a stąd poprowadzona aż do budynków zaplecza stadionu miejskiego „Concordia”.

Oprócz ułożenia rur wykonawcy mają za zadanie wybudować także trzy węzły cieplne. Pierwszy – do budynku po byłym gimnazjum, gdzie dziś mieści się Zespół Szkół Ponadpodstawowych nr 1 (został już wykonany). W najbliższym czasie budowane będą dwa pozostałe: do Domu Pomocy Społecznej oraz na zaplecze stadionu miejskiego „Concordia”.

Inwestycja pozwoli na likwidację zatruwających powietrze kotłowni. – DPS jest obecnie ogrzewany olejem, ZSP nr 1 koksem, a „Concordia” węglem. Podłączenie tych obiektów do ciepłociągu znacząco przyczyni się do poprawy jakości powietrza.
Ciepłociąg da także możliwość podłączenia się kolejnym podmiotom np. Piotrkowskiej Spółdzielni Mieszkaniowej, szpitalowi czy prywatnym nieruchomościom.

Prace pierwotnie miały się zakończyć we wrześniu, ale dobre przygotowanie dokumentacji oraz samej inwestycji, a także sprawne wykonanie najprawdopodobniej pozwoli na zakończenie budowy jeszcze w czerwcu.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Randall
Randall
8 czerwca, 2020 23:00

DPS ogrzewany jest gazem, a będzie podpięty pod ciepłownie miejską, która póki co jest i przez najbliższe 3 lata będzie opalana węglem 😕

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!