Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Cały czas płynie pomoc dla Ukrainy

Mieszkańcy powiatu nie ustają w przekazywaniu darów dla poszkodowanych w wojnie Ukraińców. Kilka dni temu z Piotrkowa do Irlandii wyjechała grupa uchodźców, by „na wyspach” szukać dla siebie nowego życia. Z kolei mieszkańcy gminy Wola Krzysztoporska, wspólnie z tamtejszymi strażakami zbierali dary. Do magazynu powiatowego trafiły między innymi ubrania, żywność i środki opatrunkowe oraz leki.

– Mieszkańcy ziemi piotrkowskiej cały czas pracują na rzecz osób poszkodowanych w inwazji rosyjskiej na Ukrainę. Bardzo dziękuję wszystkim za okazaną pomoc. Ostatnio do magazynu powiatowego trafiły dary zebrane przez druhów z OSP Wola Krzysztoporska. To pomoc rzeczowa przekazana przez mieszkańców głównie z tej gminy. Do naszego magazynu trafiła żywność, środki czystości, lekarstwa, środki opatrunkowe, woda i ubrania. – wymienia starosta Piotr Wojtysiak. – Dziękuję druhom z OSP Wola Krzysztoporska za przeprowadzenie zbiórki oraz wszystkim tym którzy cały czas wspierają naszych wschodnich sąsiadów. Ukraina już niemal od miesiąca walczy z najeźdźcą, dlatego dalsza pomoc jest nadal potrzebna. – dodał starosta.

Przypomnijmy, że zgodnie z decyzją wojewody, koordynatorem akcji pomocowej na terenie Powiatu Piotrkowskiego jest starosta Piotr Wojtysiak. Powiat już na początku inwazji na Ukrainę utworzył magazyn, do którego przynosić można wszelkie dary dla Ukraińców. Znajduje się on w budynku Starostwa Powiatowego w Piotrkowie, Al. 3 Maja 33, a czynny jest od 9:00-14:00. Uruchomiono także numer konta, na który można dokonywać wpłat. Ten numer to: 53 2030 0045 1110 0000 0138 0140. W tytule przelewu należy dopisać: Obywatelom Ukrainy – Powiat Piotrkowski.

3 2 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!