Wydarzenia

Burza na szczęście nie była tak silna jak zapowiadano – podsumowanie

Meteorolodzy zapowiadali, że przez nasz teren przejdzie ogromna burza z gradem. Na szczęście nawałnica zelżała i nie wyrządziła az tak wielu szkód, to i tak strażacy mieli pełne ręce roboty. W sumie zanotowano około 20 różnych interwencji. Najczęściej to powalone drzewa i połamane konary oraz zalane piwnice i budynki gospodarskie.

– Do najpoważniejszego zdarzenia doszło w Dalkowie w gm. Czarnocin. Tam od pioruna zapalił się budynek mieszkalny. Ponadto strażacy usuwali 6 powalonych na drogę drzew i konarów. Interweniowali w Lubieniu, Straszowie, Woli Krzysztoporskiej, Wygodzie, Stefanówce, i Niechcicach – poinformował Piotrkowski24 mł. bryg. Piotr Kaźmierczak z PSP w Piotrkowie Trybunalskim.

Druhowie wypompowywali także wodę w 4 zalanych budynków. Między innymi w Siucicach Kolonii (bud. inwentarski.), w Dębowej Górze (bud. Mieszkalny), w Rozprzy (bud. mieszkalny), Wólce Skotnickiej (posesja). Strażacy zabezpieczyli także podmyty most na cieku wodnym miejscowości Szarbsko. W tym wypadku, sprawą zajął się już urząd gminy w Aleksandrowie.

Dodatkowo strażacy zanotowali 8 typowych interwencji nie związanych z burzami.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!