KulturaSulejówWażne wiadomościWydarzenia

”Budzi się ludzi” w TVP Łódź na żywo z Podklasztorza – fotorelacja

Ekipa programu “Budzi się ludzi” nadawanego na antenie TVP Łódź odwiedziła w niedzielę Sulejów. Letnie studio zlokalizowane było na Podklasztorzu. W niemal dwugodzinnym programie na żywo przewinęło się ponad 40 gości. Podczas emisji programu szef kuchni hotelu Podklasztorze gotował cysterski gulasz z dzika, zaprezentowały się dzieciaki z Piotrkowskiej Fundacji Talentów, swoje umiejętności zaprezentowali zawodnicy AKS Piotrków, Miejskiego Ośrodka Kultury w Piotrkowie, stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń.

Letnie studio ustawione było na dziedzińcu hotelowym. – Cieszymy się, że ekipa telewizyjna wybrała właśnie nasz hotel do produkcji swojego programu. Chwalimy się tym co na ziemi piotrkowskiej najlepsze i najsmaczniejsze. Dlatego na wizji nasz szef kuchni przygotowuje gulasz według starego cysterskiego przepisu – mówi Radosław Groblewski z hotelu Podklasztorze.

Program poprowadzili Magdalena Libiszewska i Jacek Tokarczyk, którego zapytaliśmy o to jak podobał mu się pobyt w Sulejowie. – Zawodowo jestem pierwszy raz. Prywatnie bywałem tu wiele razy zwłaszcza w dzieciństwie. Sulejów to wspaniała atmosfera, zabytki i kuchnia hotelu Podklasztorze. Dziś mam tę przyjemność, że mogę to wszystko zobaczyć, posmakować ale przede wszystkim dowiedzieć się ile tutaj jest atrakcji. Zaskoczyła mnie ogromna pasja mieszkańców regionu do kultury, sztuki, rękodzieła. Rzadko spotyka się ludzi z prawdziwą pasją, którzy potrafią wyplatać kosze czy przygotować marcepan lub gulasz z dziczyzny według staropolskiej receptury – tutaj to wszystko znaleźliśmy – powiedział prezenter łódzkiej telewizji.

– „Budzi się ludzi” jest w terenie. Pokazujemy najpiękniejsze miejsca regionu łódzkiego w których ciekawie można spędzić wakacyjny urlop i dlatego dziś jesteśmy w Sulejowie na Podklasztorzu. Sulejów, Piotrków to fantastyczne miejsca. Jest plaża, rzeka, są kajaki, zabytki które warto zobaczyć. Jesteśmy zafascynowani tym terenem – mówi Monika Kalinowska, wydawca programu. – Program na żywo na antenie to godzina i 45 minut. To ponad 40 gości. Staraliśmy się wybrać to co w Piotrkowie i Sulejowie najciekawsze, dlatego byli zapaśnicy AKS, akrobaci z Fundacji Talentów, przedstawiciele stowarzyszenia Sulejów dla Pokoleń, można było nauczyć się wyrabiać marcepany, były pokazy garncarstwa, ale był też TRI Aktywny Piotrków, Paweł Kowalski z Leśnej Osady Edukacyjnej Nadleśnictwa Piotrków i wielu innych gości których trudno teraz zliczyć. Warto dodać, że cały czas przygrywała nam fantastyczna piotrkowska kapela Fakiry – dodaje dziennikarka TVP.

"Budzi się ludzi" TVP3 Łódź w Best Western Plus Hotel Podklasztorze w Sulejów

Opublikowany przez Piotrkowski24.pl Niedziela, 19 lipca 2020

5 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!