Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Spotkanie już dziś

Views: 279

Spotkanie informacyjne w sprawie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, odbędzie się dziś (środa) w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul. Dąbrowskiego 7, w sali konferencyjnej na parterze. Początek o 15.30.

Podczas spotkania, urzędnicy opowiedzą o tym: kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie, jakie projekty mają szansę na zakwalifikowanie do głosowania, oraz to, co zmieniło się w regulaminie. Celem BO jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – o działaniach samorządu województwa wpływających na nasze otoczenie.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r., władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Wyodrębniono pulę środków na zadania wojewódzkie, obejmującą całość województwa, w wysokości 2 mln zł. Szacunkowy koszt realizacji jednego takiego zadania nie może być niższy niż 100 000,00 zł, ani wyższy niż 500 000,00 zł. Projekt takiego zadania może zgłosić każdy z mieszkańców województwa.

 

 

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *