Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Budżet Obywatelski Województwa Łódzkiego. Spotkanie już dziś

Spotkanie informacyjne w sprawie kolejnej edycji Budżetu Obywatelskiego Województwa Łódzkiego, odbędzie się dziś (środa) w budynku Starostwa Powiatowego, przy ul. Dąbrowskiego 7, w sali konferencyjnej na parterze. Początek o 15.30.

Podczas spotkania, urzędnicy opowiedzą o tym: kto i w jakiś sposób może zgłosić zadanie, jakie projekty mają szansę na zakwalifikowanie do głosowania, oraz to, co zmieniło się w regulaminie. Celem BO jest rozszerzenie możliwości zaangażowania mieszkańców w proces decydowania o wydatkach regionalnej wspólnoty samorządowej, a przez to – o działaniach samorządu województwa wpływających na nasze otoczenie.

Na realizację projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego w 2019 r., władze samorządu województwa łódzkiego przeznaczą 8 mln zł. Wyodrębniono pulę środków na zadania wojewódzkie, obejmującą całość województwa, w wysokości 2 mln zł. Szacunkowy koszt realizacji jednego takiego zadania nie może być niższy niż 100 000,00 zł, ani wyższy niż 500 000,00 zł. Projekt takiego zadania może zgłosić każdy z mieszkańców województwa.

 

 

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!