GminyGorzkowiceWażne wiadomościWydarzenia

Budowa świetlicy zakończona

Zakończyła się budowa świetlicy w Grabostowie w gminie Gorzkowice. Mieszkańcy zyskali nowe miejsce spotkań, ale nie tylko.

Tuż przed światami zakończyły się prace przy budowie świetlicy wiejskiej w Grabostowie w gminie Gorzkowice. – To prawie jak prezent pod choinkę – mówi z uśmiechem jedna z mieszkanek wsi. – Na pewno ten budynek nie będzie stał pusty. Budowa trwała kilka miesięcy. Każdy chodził i sprawdzał postępy prac, aż wreszcie jest! – mówi kobieta.

– Mam nadzieję, że nowy obiekt sprawdzi się jako ośrodek w którym prężnie rozwijać się będzie życie kulturalno-społeczne lokalnej społeczności. Wierzę, że będzie to miejsce spotkań, integracji mieszkańców oraz wypoczynku dzieci i młodzieży, a także miejsce dla aktywnych grup społecznych, takich jak koła gospodyń wiejskich czy rady sołeckiej – mówił wójt Alojzy Włodarczyk.

Warto dodać, że prace realizowane były przez pracowników Referatu Gospodarki Komunalnej Urzędu Gminy Gorzkowice, co w znacznym stopniu pozwoliło obniżyć koszty budowy tego obiektu. Świetlica posiada zaplecze kuchenne oraz sanitarne.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!