Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Budowa Centrum Przesiadkowego przebiega bez przeszkód – POSŁUCHAJ

Prace budowlane na terenie byłego dworca PKS idą pełną parą. Aktualnie postęp prac szacuje się na poziomie 50%. Budowlańcy przygotowują się do prac brukarskich. W poniedziałek plac budowy odwiedził starosta Piotr Wojtysiak.

Plac budowy wykonawcy przekazano zaledwie miesiąc temu. Od tego czasu zniknęły wszystkie krawężniki, stara nawierzchnia z masy bitumicznej i , konstrukcja starej betonowej wiaty, a także trylinka betonowa. – Budowa jak na razie idzie pomyślnie. Mamy w prawdzie drobne problemy z zakupem stali, ale panujemy nad sytuacją. Nie będziemy narzekać bo inni mają gorzej – mówi z uśmiechem Sylwester Paturaj z firmy EL MOT która buduje Centrum Przesiadkowe. – Na razie nie ma żadnych przestojów, materiały do prac brukarskich mamy już zakupione. Posiadamy kostkę betonową a także granitową. Wykonaliśmy już ławy fundamentowe pod przyszłe wiaty, czekamy jednak na konstrukcje stalowe. Prace powinny zakończyć się w terminie. – powiedział w rozmowie z nami przedstawiciel wykonawcy.

SYLWESTER PATURAJ Z FIRMY EL MOT – KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ

Z postępu pracy zadowolony jest starosta Piotr Wojtysiak, – Prace przebiegają zgodnie z planem, dlatego mamy nadzieję, że wszystko będzie ukończone w terminie, i w wakacje oddamy pasażerom pierwszą część tej inwestycji. Z kolei cały czas czekamy na dofinansowanie w ramach rządowego programu inwestycji strategicznych. Chcielibyśmy sfinansować z niego drugi etap prac, czyli remont budynku dworca. Przypomnę tylko, że ten budynek nie będzie wyburzany, a jedynie zmodernizowany. Będzie on pełnił funkcję dworcowo-usługowo-handlową. Znajdą się tam zarówno stanowiska dla pasażerów oczekujących na odjazd, zaplecze socjalne dla kierowców, sklepy z piotrkowską żywnością oraz duże stanowisko restauracyjno barowe – dodał starosta.

PIOTR WOJTYSIAK – KLIKNIJ BY POSŁUCHAĆ
5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!