GrabicaWydarzenia

Boryszów już wkrótce w sieci

Nazwy programów inwestycyjnych bywają równie długie co instalacje, które z ich pomocą mają szansę powstać.

Źródło: UG Grabica

5 lipca 2018 r. wójt gminy Grabica, Krzysztof Kuliński, podpisał w Urzędzie Marszałkowskim województwa łódzkiego umowę o przyznanie pomocy na „Budowę sieci kanalizacyjnej i rozbudowę sieci wodociągowej w miejscowości Boryszów” dla operacji typu „Gospodarka wodno-ściekowa” w ramach poddziałania „Wsparcie inwestycji związanych z tworzeniem, ulepszaniem lub rozbudową wszystkich rodzajów małej infrastruktury, w tym inwestycji w energię odnawialną i oszczędzanie energii” w ramach działania „Podstawowe usługi i odnowa wsi na obszarach wiejskich”, objętego PROW na lata 2014–2020.

– W ramach tego konkursu wpłynęło 80 wniosków o dofinansowanie, łącznie na ponad 126 mln i początkowo gminny projekt, który znalazł się na 59 miejscu trafił na listę uzupełniającą. Jednak wszystko dobrze się skończyło i dzięki uruchomionym pieniądzom mogliśmy podpisać umowę na to zadanie – mówi wójt, Krzysztof Kuliński.

Zakres wykonywanych prac będzie polegał na budowie sieci kanalizacyjnej o planowanej długości 6,4 km z 81 przyłączami oraz 6 przepompowniami. W ramach tego zadania planowana jest również rozbudowa wodociągu o długości 1,6 km. Prace przy budowie potrwają rok, termin zakończenia robót przewidziany dla wykonawcy wyłonionego w ramach przetargu to lipiec 2019 r. Całkowity koszt inwestycji szacowany jest na 4 267 506,01 zł, z czego 1 937 644 zł stanowi dofinansowanie z Unii Europejskiej.

                                                                         

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!