Wydarzenia

Bohaterski Dawid z gm. Aleksandrów, otrzymał medal od prezydenta RP – FILM

Tuż przed letnim wypoczynkiem niemal 400 dzieci odwiedziło ogrody Rezydencji Belweder, by wspólnie z Parą Prezydencką wziąć udział w corocznej akcji „Bezpieczne wakacje” i przez zabawę uczyć się jak reagować w sytuacjach zagrożenia. Andrzej Duda uhonorował przy tej okazji Młodych Bohaterów, którzy wykazali się niebywałą odwagą, by ratować życie drugiego człowieka. Wśród nich jest 12-letni Dawid Wroniszewski który w zeszłym roku podczas pożaru w domu przedarł się ze swojego pokoju przez ścianę ognia. Później wybił szybę raniąc się przy tym i z ogarniętego ogniem budynku pomógł wydostać się młodszej siostrze, mamie i cioci. 

– Te odznaczenia zazwyczaj odbierają dorośli; policjanci, strażacy, żołnierze. Dzisiaj dostają je Julka, Dawid, Michał i Maciek za to, że umieli zachować się w sposób wyjątkowy i uratować innych – podkreślił Prezydent.

Najmłodsi mieli okazję uczestniczyć w zajęciach oraz pokazach przedstawicieli formacji, służb ratowniczych i mundurowych, m.in. Policji, Państwowej Straży Pożarnej czy Żandarmerii Wojskowych, i poznać zasady właściwych zachowań w sytuacjach zagrożenia. Dowiedzieli się też jak bezpiecznie wypoczywać w górach, nad jeziorem czy nad morzem. 

Medalami za Ofiarność i Odwagę Prezydent odznaczył: 

  • 6-letniego Macieja Gacka, który uchronił trzylatka przed upadkiem z wysokości pierwszego piętra;
  • 8-letniego Michała Krupę, który naraził własne życie, by ratować ciężarną siostrę przed napadem nożownika;
  • 9-letnią Julię Pawlak, która osłoniła własnym ciałem młodszego brata chroniąc go w ten sposób przed pogryzieniem przez psy.;
  • 12-letniego Dawida Wroniszewskiego, który podczas pożaru w domu przedarł się ze swojego pokoju przez ścianę ognia. Później wybił szybę raniąc się przy tym i z ogarniętego ogniem budynku pomógł wydostać się młodszej siostrze, mamie i cioci. 
0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!