Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Bogusław Wołoszański jedynką PO do Sejmu

Znany historyk pochodzący z Piotrkowa Trybunalskiego Bogusław Wołoszański, będzie otwierał piotrkowską listę kandydatów do Sejmu z Koalicji Obywatelskiej. Ogłosił to podczas środowej konwencji przewodniczący Platformy Obywatelskiej Donald Tusk.

Ta informacja jest zaskoczeniem dla wielu wyborców z Piotrkowa. Listę Koalicji Obywatelskiej w okręgu wyborczym nr 10. otwiera Bogusław Wołoszański.

Na pewno wszyscy z państwa oglądali program Sensacje XX wieku. Ale mamy wiek XXI, i wydaje mi się że sensacją XXI wieku jest to, że liderem naszej listy w Piotrkowie Trybunalskim jest Bogusław Wołoszański. Pan Bogusław jest z Piotrkowa, jego korzenie są z Piotrkowa, a jego zadaniem jest zdekonspirować lidera tej listy z którą walczymy – Antoniego Macierewicza naprawdę nie mogę się doczekać – mówił ze sceny Donald Tusk.

Dawno nie widziany w Piotrkowie Bogusław Wołoszański, przypomniał w swoim wystąpieniu słowa brytyjskiego polityka – Winstona Churchilla.

– Bardzo dziękuję i cieszę się, że mogłem znaleźć się w tym gronie. Dotychczas zajmowałem się badaniem polityki i omawianiem polityki, teraz zostałem do niej włączony. Jest pomost pomiędzy tym co robiłem, a tym co będę robił. Słowa Winstona Churchilla który powiedział kiedyś: to nie jest początek, to jeszcze nie jest koniec, to jest początek końca – wiedzą państwo o czym mówię… powiedział Bogusław Wołoszański.

Listę otwiera Bogusław Wołoszański, z kolei zamyka także Piotrkowianin – Juliusz Wiernicki.

Koalicja Obywatelska jest pierwszą, która oficjalnie ogłosiła swoją „jedynkę” i pełną listę w naszym okręgu wyborczym. Jeszcze do niedawna „pewniakiem” był aktualny poseł Cezary Grabarczyk, jednak ze względu na toczący się proces i ogłoszony wyrok skazujący, nie otrzymał on rekomendacji do startu w wyborach rady krajowej PO.

Kandydaci Koalicji Obywatelskiej w okręgu nr 10 (Piotrków Trybunalski)

 1. Bogusław Wołoszański
 2. Magdalena Spólnicka
 3. Adrian Witczak
 4. Małgorzata Pingot
 5. Arkadiusz Rożniatowski
 6. Justyna Kulig (Nowoczesna)
 7. Karolina Łukasiewicz
 8. Piotr Tokarski
 9. Piotr Łyżeń
 10. Ewa Radziewicz (Inicjatywa Polska)
 11. Katarzyna Menke
 12. Andrzej Bednarek
 13. Marlena Wężyk-Głowacka
 14. Piotr Laszczyk
 15. Leszek Akusiński
 16. Renata Siedlecka
 17. Paweł Zięba
 18. Juliusz Wiernicki
2.8 6 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!