KulturaNadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Biblioteka czeka na inicjatywy mieszkańców. Można otrzymać dofinansowanie projektu

Miejska Biblioteka Publiczna im. Adama Próchnika w Piotrkowie Trybunalskim ogłasza konkurs na Inicjatywy Oddolne. Na swój projekt można otrzymać dofinansowanie. Pula środków finansowych to 22 000zł, a wkład własny nie jest wymagany.

Głównym celem konkursu jest aktywizacja mieszkańców, odkrywanie i rozwijanie ich kulturotwórczego potencjału oraz integracja społeczności lokalnej, a także podejmowanie wraz z nimi działań w odpowiedzi na ich potrzeby, a także zachęcenie do aktywnego współtworzenia wydarzeń i działań o charakterze społecznym, kulturalnym, artystycznym i edukacyjnym.

Jakie pomysły można zgłaszać?

Mogą to być propozycje warsztatów, spotkań, wystaw, wykładów, koncertów, wydarzeń plenerowych czy rajdów rowerowych. Ważne, by były skierowane do lokalnej społeczności.

Kto może złożyć wniosek?

W konkursie na Inicjatywy Oddolne  może uczestniczyć każdy mieszkaniec Piotrkowa Trybunalskiego, który ukończył 13 lat, dorośli, grupy nieformalne, stowarzyszenia, kluby, fundacje, organizacje pozarządowe. To szansa dla młodzieży, która będzie mogła zgłosić i z naszą pomocą zrealizować własne pomysły.

Przed zgłoszeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem konkursu i załącznikami, a w szczególności z wykazem kosztów kwalifikowanych.

Formularz zgłoszeniowy do konkursu należy składać w formie papierowej w terminie od 1 do 29 lutego 2024 roku do Filii nr 1 Miejskiej Biblioteki Publicznej ul. Belzacka 66 w Piotrkowie Trybunalskim.

Pula środków finansowych to 22 000zł, a wkład własny nie jest wymagany.

Przed zgłoszeniem wniosku należy zapoznać się z Regulaminem konkursu dostępnym na stronie internetowej MBP www.biblioteka.piotrkow.pl.

Konkurs jest częścią projektu „Podróże z biblioteką w tle” realizowanego w programie BLISKO – Biblioteka | Lokalność | Inicjatywy | Społeczność | Kooperacja | Oddolność, dofinansowanego ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego w ramach Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025 – priorytet 4.1.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!