Ważne wiadomościWydarzenia

Bezpłatne kursy przyszłościowych zawodów. W ofercie m.in. energetyka odnawialna

We wrześniu rozpocznie się drugi rok funkcjonowania Centrum Rozwoju Kompetencji przy Elektrowni Bełchatów. CRK powstało z inicjatywy Grupy PGE oraz Urzędu Marszałkowskiego Województwa Łódzkiego w celu rozwoju i zdobywania nowych kompetencji przez mieszkańców regionu bełchatowskiego w związku z wyzwaniami związanymi z transformacją sektora energetycznego. Z oferty bezpłatnych kursów w „zawodach przyszłości” mogą jednak skorzystać mieszkańcy z całego województwa, a nawet kraju.


– Otwarcie Centrum Rozwoju Kompetencji jest niezbędne, by rozpocząć proces przemian regionu bełchatowskiego, ukierunkowanego na niskoemisyjną energetykę. Mamy nadzieję, że Centrum spełni swoją funkcję i stanie się miejscem, które stworzy szereg możliwości rozwoju zarówno dla pracowników spółki PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna, jak i mieszkańców regionu. Osoby, które widzą swoją przyszłość w energetyce, powinny korzystać z oferty i szansy na rozwój, jaką daje CRK – mówił podczas ubiegłorocznego otwarcia Centrum Wacław Dąbrowski, zastępca dyrektora Departamentu HR PGE Górnictwo i Energetyka Konwencjonalna.


Oferta CRK w pierwszym roku funkcjonowania cieszyła się sporym zainteresowaniem, a chyba największą popularność zyskały kursy za zakresu energetyki odnawialnej oraz programowania i informatyki. Same zajęcia prowadzone są w nowoczesnych salach na najwyższej jakości sprzęcie i skupione są na praktycznej nauce zawodu. Największe wrażenie robi chyba pracownia OZE, w której słuchacze mogą nauczyć się jak od podstaw stworzyć m.in. instalacje fotowoltaiczne.

Cały czas trwa rekrutacja na kilkanaście kierunków w ramach kwalifikowanych kursów zawodowych, a także branżowej szkoły II stopnia.

Zajęcia w ramach tzw. KKZ-ów będą odbywać się w trybie weekendowym, a zapisać możemy się na następujące kierunki:
⦁ Technik automatyk – kwalifikacja ELM.04.
⦁ Technik spawalnictwa- kwalifikacja MEC.03.
⦁ Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.11.
⦁ Technik programista – kwalifikacja INF.04.
⦁ Technik automatyk – kwalifikacja ELM.01.
⦁ Technik urządzeń i systemów energetyki odnawialnej – kwalifikacja ELE.10.
⦁ Technik analityk – CHM.03.
⦁ Technik elektryk – ELE.02.

Z kwalifikowanych kursów zawodowych mogą skorzystać dorośli absolwenci wszystkich typów szkół, słuchacze liceów ogólnokształcących dla dorosłych, bezrobotni, zatrudnieni planujący zmianę zawodu, a także niepełnoletnich, którzy ukończyli ośmioletnią szkołą podstawową oraz mają opóźnienie w cyklu kształcenia związane z sytuacją życiową lub zdrowotną utrudniającą kontynuowanie dalszej nauki.

Dodatkowo w CRK funkcjonuje szkoła branżowa II stopnia, która kształci w zawodach: technik automatyk, technik elektronik, technik spawalnictwa oraz technik mechanik.

Więcej informacji znajdziecie na stronie Centrum Rozwoju Kompetencji: www.crklodzkie.pl.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: