Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Bezpłatne badanie słuchu

W poniedziałek 18 marca 2024 r. siedzibie NFZ w Piotrkowie Trybunalskim będzie można bezpłatnie i bez skierowania zbadać słuch i dowiedzieć się wszystkiego o aparatach słuchowych finansowanych przez NFZ.

Konsultacje w delegaturze w Piotrkowie Trybunalskim prowadzone będą w godz. 14:00-17:00.  

będzie można:

  • bezpłatnie zbadać słuch;
  • skorzystać z konsultacji laryngologicznych w zakresie aparatów słuchowych.

Dodatkowo klienci będą mogli wykonać analizę składu ciała na przenośnych analizatorach i skorzystać z pozostałych usług na Salach Obsługi Klientów.

JAK (NIE)SŁYSZYMY

Według raportu Światowej Organizacji Zdrowia (WHO) problem utraty słuchu staje się coraz bardziej palący. Prognozy alarmują: do 2050 roku jedna na cztery osoby będzie zmagać się z pewnym stopniem ubytku słuchu. W Polsce dotyczy to już obecnie 6% populacji. Liczba osób z niedosłuchem rośnie w wyniku starzenia się społeczeństwa. Coraz częściej problemy ze słuchem mają też młodsi – to efekt życia w hałaśliwych środowiskach miejskich oraz nadmiernego korzystania z głośnych urządzeń elektronicznych wyposażonych w słuchawki. Pierwsze objawy pogorszenia słuchu są często przez nas bagatelizowane. Nieleczone, mogą nieść ze sobą poważne konsekwencje takie jak niedosłuch, wycofanie, demencja.

Dane Łódzkiego NFZ dotyczące refundacji aparatów słuchowych potwierdzają, że coraz więcej pacjentów potrzebuje aparatów słuchowych.

W 2023 r. potwierdzono:

  • 13 829 zleceń na aparaty słuchowe na przewodnictwo powietrzne z tego zrealizowano 9 940 zleceń. Na zleceniu mogą być potwierdzone 2 szt. aparatów słuchowych (L i P ucho).
  • 67 zleceń na aparaty na przewodnictwo kostne z tego zrealizowano 28 zleceń.

W 2021 było 11 506 zleceń, a w 2022  11 904.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!