Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Bezpieczna droga do szkoły – profilaktyczne działania policjantów ruchu drogowego

W ramach akcji ,, Bezpieczna droga do szkoły”policjanci przypominają o zasadach bezpiecznego poruszania się po drogach, szczególnie w rejonach szkół i przedszkoli, gdzie często panuje wzmożone natężenie ruchu pojazdów i pieszych. Współdziałając z przedstawicielami piotrkowskiego WORD, mundurowi czekali na uczniów przed jedną z podstawówek by porozmawiać o bezpieczeństwie i przekazać uczniom oraz ich rodzicom elementy odblaskowe.

Zanim wybrzmiał pierwszy szkolny dzwonek, piotrkowscy policjanci przed Szkołą Podstawową nr 2 w Piotrkowie Trybunalskim ,,do tablicy ” wywoływali dzieci spieszące na lekcje ale też ich rodziców i opiekunów. – Pytania dotyczyły wiedzy na temat prawidłowych zachowań na drodze. Mundurowi rozmawiali z dziećmi i młodzieżą jakich zasad powinni przestrzegać jako piesi uczestnicy ruchu drogowego by zagwarantować sobie bezpieczne dotarcie do szkoły. Jak prawidłowo pokonywać przejście dla pieszych by uniknąć potrącenia. Policjanci przypominali dzieciom, że zabronione jest wchodzenie na jezdnię bezpośrednio przed jadący pojazd, również na przejściu dla pieszych. Rodzicom dowożącym swoje pociechy do szkoły zwracali uwagę na zachowanie ostrożności, szczególną obserwację drogi w rejonie placówek oświatowych, gdzie pojawia się duża liczba pieszych oraz dostosowaniu prędkości do warunków panujących na drodze. – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego KMP w Piotrkowie.

Funkcjonariusze ruchu drogowego przypominali kierowcom o korzystaniu z pasów bezpieczeństwa , zatrzymywaniu swojego pojazdu w miejscu dozwolonym, aby nie ograniczać widoczności innym kierującym oraz pieszym, którzy przechodzą przez jezdnię a wreszcie o zachowaniu bezpieczeństwa podczas wysiadania dziecka z samochodu. Przypominali również rodzicom, że dzieci do lat 7 nie mogą poruszać się samodzielnie po drogach. W trakcie akcji, policjanci wspólnie z przedstawicielami WORD-u rozdawali elementy odblaskowe, które noszone na szkolnych plecakach czy też wierzchniej odzieży sprawią, że lepiej widoczni na drodze przez kierujących pojazdami.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!