Piłka ręcznaPiotrków TrybunalskiSportUncategorized

Bez niespodzianki

Źródło: Piotrkowianin

Nie udało się szczypiornistom Piotrkowianina sprawić niespodzianki jaką byłoby wyeliminowanie Górnika Zabrze w 1/8 finału Pucharu Polski. Nasza drużyna przegrała przed własną publicznością 23:29 (11:15).

Od pierwszych minut spotkania trener Dmytro Zinchuk dał szansę gry młodym zawodnikom: Piotrowi Rutkowskiemu, Mateuszowi Kaźmierczakowi, a na skrzydle wystawił Orfeusa Andreou.

Przyjechaliśmy z Kwidzyna trochę poobijani i zmęczeni i taką podjąłem decyzję. Miało to wpływ na pierwszą połowę spotkania – przyznał po meczu piotrkowski szkoleniowiec.

Górnik szybko wypracował sobie przewagę 3-4 bramek, którą utrzymał do końca pierwszej połowy. Do szatni zszedł z prowadzeniem 15:11.

W drugiej połowie faworyt miał chwile przestoju, a Piotrkowianin zaczął gonić. Wydawało się nawet, że może złapać bramkowy kontakt. Kilka błędów w ostatnim kwadransie zakończyło się skutecznymi kontrami Górnika, który wygrał ostatecznie różnicą sześciu trafień 29:23.

Piotrkowianin – Górnik Zabrze 23:29 (11:15)
Piotrkowianin: Schodowski, Procho 1/1 – Mróz 2, Urbański 1, Woynowski 2, Iskra 1, Kaźmierczak 2, Swat 2/1, Góralski 4/1, Surosz 5/1, Andreou, Pożarek, Achruk 2, Tórz, Pacześny 1, Rutkowski.
Kary: 4 min (Pożarek, Surosz)
Rzuty karne: 4/7

W najbliższą sobotę Piotrkowianin ponownie zagra z Górnikiem. Tym razem będzie to wyjazdowy mecz ligowy. Odbędzie się on w sobotę (17 marca) o 17:00.