Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będzie zmiana organizacji ruchu na nowym rondzie

Od kilku dni poruszający się po piotrkowskich ulicach mają do dyspozycji nowo wybudowane rondo u zbiegu ulic Dmowskiego, Armii Krajowej, Żelaznej i Górnej. Mimo że organizacja ruchu jest zgodna z przepisami rodzi to komplikacje u niektórych kierowców. Będzie zmiana oznakowania – zapowiada Urząd Miasta.

– Należy podkreślić, że zarówno w tym przypadku, jak i w przypadku wielu innych inwestycji drogowych, nieodzownym elementem dokumentacji jest projekt stałej organizacji ruchu jaka będzie obowiązywać po zakończeniu przebudowy. Projekt ten jest opiniowany i akceptowany – pod względem zgodności przepisów o ruchu drogowym – przez Komendanta Miejskiego Policji. Opinię na temat organizacji wydaje również organ doradczy, jakim jest Komisja Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego działająca przy prezydencie miasta. W jej skład wchodzą m.in. funkcjonariusze policji, straży miejskiej oraz fachowcy z branży drogowej – mówią magistraccy urzędnicy. Opinia tejże Komisji na temat projektu stałej organizacji ruchu na powstałym rondzie również była pozytywna.

Mimo, że organizacja ruchu jest wykonana zgodnie z przepisami i zaakceptowanym przez ww. instytucje projektem, prezydent Krzysztof Chojniak podjął decyzję, aby pilnie dokonać zmian w oznakowaniu, które ułatwią ruch na tym skrzyżowaniu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
bo kocham Piotrków
bo kocham Piotrków
4 listopada, 2019 18:46

Nie jest zgodna z przepisami.
To bubel jakich mało.
Mając tyle miejsca można było zrobić prawdziwą turbinę, a zrobili bubla jak zwykle.

Ona
Ona
4 listopada, 2019 19:40

Bubel drogowy…nie można było przewidzieć jak będą poruszały się pojazdy…ciemnota PiS owska w urzędzie dziala

Anonimowo
Anonimowo
Reply to  Ona
5 listopada, 2019 11:52

Pragnę zauważyć, że PiS nie rządzi w Piotrkowie. W Piotrkowie rządzi Chojniak w koalicji z PSL, SLD i PO.
PiS w piotrkowskiej radzie miasta jest w opozycji.

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x