Będzie remont na drodze Piotrków – Koło

Views: 475

Zaczyna się od dawna wyczekiwany remont na drodze z Piotrkowa do Koła. Jeszcze przed wakacjami odnowiony będzie należący do powiatu niemal 2-kilometrowy odcinek tej ulicy. Pozostała część (4 km) należąca do miasta Piotrkowa, nadal czeka na modernizację i przypomina krajobraz księżycowy.

– Dbając o bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, nie oglądając się na nikogo, rozpoczynamy remont części która należy do powiatu – powiedział w rozmowie nami Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. – Właściwe prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, jednak już teraz przygotowywane są pobocza. Inwestycja w całości realizowana będzie przez powiat piotrkowski, a jej koszt wyniesie około pół miliona złotych – dodał Piotr Wojtysiak.

Pomimo braku wsparcia ze strony burmistrza Sulejowa, starostwo zdecydowało się wykonać tę inwestycję samodzielnie, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. Warto przypomnieć, że droga Piotrków – Koło, jest alternatywnym połączeniem z Przygłowem, a nawet Tomaszowem Mazowieckim. Warto dodać także, że kilka lat temu władze Piotrkowa i Sulejowa podpisały porozumienie w sprawie budowy ścieżki rowerowej. Papier, jak widać, przyjmie wszystko, a ścieżki jak nie było, tak nie ma.

W tym roku, remontowana będzie także droga z Koła do Przygłowa. W Kole prawdopodobnie wybudowane będzie rondo.

Komentarzy: 3

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *

  1. Nie wierzę, że w końcu rozpocznie się remont. Tą drogą jeździ codziennie mnóstwo osób. Jest to droga na Bronisławów nad zalew. Ja zniszczylam sobie już trzy auta przez tą drogę jeżdżąc codziennie do pracy do Piotrkowa. Szkoda tylko, że cała nie będzie wyremontowana.