Wydarzenia

Będzie remont na drodze Piotrków – Koło

Zaczyna się od dawna wyczekiwany remont na drodze z Piotrkowa do Koła. Jeszcze przed wakacjami odnowiony będzie należący do powiatu niemal 2-kilometrowy odcinek tej ulicy. Pozostała część (4 km) należąca do miasta Piotrkowa, nadal czeka na modernizację i przypomina krajobraz księżycowy.

– Dbając o bezpieczeństwo użytkowników tej drogi, nie oglądając się na nikogo, rozpoczynamy remont części która należy do powiatu – powiedział w rozmowie nami Piotr Wojtysiak, wicestarosta piotrkowski. – Właściwe prace rozpoczną się w przyszłym tygodniu, jednak już teraz przygotowywane są pobocza. Inwestycja w całości realizowana będzie przez powiat piotrkowski, a jej koszt wyniesie około pół miliona złotych – dodał Piotr Wojtysiak.

Pomimo braku wsparcia ze strony burmistrza Sulejowa, starostwo zdecydowało się wykonać tę inwestycję samodzielnie, mając na uwadze bezpieczeństwo mieszkańców. Warto przypomnieć, że droga Piotrków – Koło, jest alternatywnym połączeniem z Przygłowem, a nawet Tomaszowem Mazowieckim. Warto dodać także, że kilka lat temu władze Piotrkowa i Sulejowa podpisały porozumienie w sprawie budowy ścieżki rowerowej. Papier, jak widać, przyjmie wszystko, a ścieżki jak nie było, tak nie ma.

W tym roku, remontowana będzie także droga z Koła do Przygłowa. W Kole prawdopodobnie wybudowane będzie rondo.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
4 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Tomasz
Tomasz
8 czerwca, 2018 10:41

Władze Piotrkowa nie wyremontują tej drogi bo by na mediateke nie starczyło

Mieszkaniec
8 czerwca, 2018 10:41

Zdjęcia załączone przedstawiają raczej odcinek Koło – Przygłów a nie Piotrków – Koło 😉

Mieszkanka Lubiaszowa
Mieszkanka Lubiaszowa
8 czerwca, 2018 13:51

Nie wierzę, że w końcu rozpocznie się remont. Tą drogą jeździ codziennie mnóstwo osób. Jest to droga na Bronisławów nad zalew. Ja zniszczylam sobie już trzy auta przez tą drogę jeżdżąc codziennie do pracy do Piotrkowa. Szkoda tylko, że cała nie będzie wyremontowana.

Anonimowo
Anonimowo
1 kwietnia, 2019 13:22

01.04.2019 nadal jest “księżycowo” na odc. Koło-Golesze .Tak się lekceważy i poniża ludzi. Nikt nic nie, wie kolejny list do władz nic nie daje. Zniszczycie Bronisławów, zasypcie zalew, przesiadamy się na wozy konne.

Polecamy

Back to top button
4
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!