Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będzie korekta tymczasowej organizacji ruchu MZK

Wraz z rozpoczęciem przebudowy ulicy Wojska Polskiego – na odcinku od torów PKP do al. Armii Krajowej – wprowadzono tymczasową organizację ruchu piotrkowskich autobusów MZK, Życie pokazało jednak, że zaproponowane zmiany były co najmniej chybione. Autobusy stojąc w gigantycznych korkach spóźniały się notorycznie. Rekordziści przyjeżdżali na przystanki z 45-cio minutowym opóźnieniem, dlatego podjęto decyzję o zmianie trak autobusów objeżdżających zamknięty fragment Wojska Polskiego.

– To jakiś koszmar! Autobusy nie dość że jadą inną trasą, do tego nawet kilkanaście minut stoją na przejeździe na Słowackiego, potem kręcą się w kółko przez POW i Dąbrowskiego żeby i tak pojechać Piłsudskiego. Projekt organizacji robił chyba ktoś, kto w życiu emzetką nie jechał! – denerwuje się pan Krzysztof który każdego dnia rano jedzie do pracy komunikacją miejską. – Nie dość że ruch w mieście ogromny i korki niemożebne, to jak jeszcze jak stanie się wypadek to już wszystkie samochody stoją – dodaje pasażerka linii numer 5.

W odpowiedzi na liczne wnioski mieszkańców, ulegnie przebieg tras autobusów komunikacji miejskiej.

Od 1 grudnia autobusy pojadą wg następującego schematu:

– jadące z zachodu na wschód miasta (np. z osiedla Słowackiego na Wierzeje) nie będą jechały ul. Słowackiego przez przejazd kolejowy. Za restauracją McDonalds skręcą w prawo w al. Armii Krajowej, dalej w al. Piłsudskiego, al. Kopernika do pl. Kościuszki. Następnie ulicami Stronczyńskiego, Wojska Polskiego do ul. POW i dalej stałymi trasami.

– jadące ze wschodu na zachód miasta nie będą dojeżdżały do ul. P.O.W. (ze względu na zator jaki tworzy się przy często zamykanych rogatkach kolejowych). “Emzetki” od przystanku Słowackiego-Sąd pojadą w lewo w ulicę Sienkiewicza i dalej wcześniej wyznaczonym objazdem.

W trakcie objazdu obowiązują wszystkie przystanki zlokalizowane na trasie. Objazd będzie obowiązywał do odwołania. – informuje magistrat.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mieszkaniec
Mieszkaniec
26 listopada, 2019 19:42

Bez jaj. Emzki jeżdżąc ze wschodu na, zachód ominą dworzec? A niby na Sienkiewicza nie tworzą się korki? Życzę powodzenia w godzinach szczytu.

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!