MoszczenicaPiotrków TrybunalskiRozprzaWydarzenia

Będzie bezpieczniej. Na DK12 i DK91 będą dodatkowe sygnalizacje świetlne

To niewątpliwie sukces w walce o poprawę bezpieczeństwa mieszkańców ziemi piotrkowskiej, jak i podróżnych przejeżdżających przez nasz teren. Są pozytywne efekty apelu, jaki do dyrektora GDDKiA wystosował starosta Piotr Wojtysiak. Polityk prosił, by na czas przebudowy DK1 do standardów autostrady, zainstalować sygnalizację świetlną oraz chodniki w kilku miejscach na terenie gminy Moszczenica oraz Rozprza. Pomoc w tej sprawie obiecał poseł Grzegorz Lorek.

Chodzi o pismo Piotra Wojtysiaka, w którym starosta prosi o instalację oświetlenia ulicznego, sygnalizacji świetlnej oraz chodników. Dokument powstał tuż przed spotkaniem sztabu Zarządzania Kryzysowego. Podczas spotkania Piotr Wojtysiak mówił: – Budowę sygnalizacji świetlnych i chodników, chociażby w Rozprzy, w Niechcicach, w Srocku i Rękoraju, uważamy za zadania priorytetowe do realizacji przez Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Łodzi, jeszcze w tym roku. Musimy bowiem zapewnić bezpieczeństwo niechronionym w ruchu drogowym, pieszym mieszkańcom wspomnianych miejscowości, szczególnie dzieciom przemieszczającym się do szkół. Stosowne pismo zostało przesłane do Dyrektora GDDKiA Macieja Tomaszewskiego – zapewnił starosta.

Pomoc w walce o poprawę bezpieczeństwa obiecał wówczas poseł Grzegorz Lorek. Parlamentarzysta w tej sprawie spotkał się z szefem łódzkiego oddziału GDDKiA. Okazało się, że miało to pozytywny skutek i dziś możemy mówić o pewnym sukcesie. Poseł partii rządzącej w miniony piątek przekazał staroście Piotrowi Wojtysiakowi dobre wiadomości. – Kilka dni temu spotkałem się z dyrektorem GDDKiA. Dyrekcja uwzględniła prośbę starosty oraz moją, obiecując budowę sygnalizacji świetlnej w ciągu DK 12 i DK 91 w miejscowościach: Srock, Rękoraj, Karlin, Jarosty oraz Rozprza i Kamieńsk. Chodniki powstaną między innymi w Srocku i Rękoraju. Zatoki autobusowe wybudowane będą w miejscowościach: Pieńki Karlińskie, Rękoraj, Lewówka, Jarosty i Wola Bykowska – przekazał parlamentarzysta. – Teraz oczekujemy potwierdzenia słów dyrektora w oficjalnym piśmie do starosty – dodał w rozmowie z nami Grzegorz Lorek.

Mówi poseł Grzegorz Lorek

Z takiego przebiegu sprawy zadowolony jest Piotr Wojtysiak. – Przede wszystkim bardzo dziękuję panu posłowi, że wspiera nas w działaniach związanych z zabezpieczeniem ruchu pieszego oraz samochodowego na DK91 i DK12, bowiem ta infrastruktura jest niezbędna podczas przebudowy A1. Dziękuję za interwencję w GDDKiA, mam nadzieję, że te działania zostaną przyspieszone, bo mieszkańcy tego oczekują. O szczegółach będziemy rozmawiać podczas najbliższego posiedzenia Sztabu Zarządzania Kryzysowego z udziałem samorządowców z gmin Moszczenica i Rozprza – powiedział starosta Piotr Wojtysiak.

Mówi starosta Piotr Wojtysiak

– To dla nas dobra wiadomość, bowiem bezpieczeństwo stawiamy sobie na pierwszym miejscu. Niewątpliwie instalacja sygnalizacji świetlnej wpłynie na poprawę bezpieczeństwa naszych mieszkańców. Przez gminę Rozprza już teraz przejeżdża mnóstwo pojazdów, a podczas remontu DK1 natężenie ruchu zapewne się zwiększy – mówił Janusz Jędrzejczyk, wójt gminy Rozprza.

Na 8 kwietnia zaplanowano kolejne posiedzenie Zespołu Zarządzania Kryzysowego. Oprócz władz powiatu oraz samorządowców, w spotkaniu uczestniczyć mają przedstawiciele wykonawcy przebudowy drogi.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!