Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Będą zmiany w organizacji ruchu wokół piotrkowskich cmentarzy. Którędy pojadą „emzetki”?

Wkrótce 1 listopada, Dzień Wszystkich Świętych, w tym czasie należy się spodziewać zwiększonego ruchu w rejonie cmentarzy. Dla upłynnienia ruchu nastąpią zmiany organizacji ruchu. Policjanci apelują o szczególną rozwagę i przypominają o trwającym stanie pandemii koronawirusa, a w związku z tym o przestrzeganiu reżimu sanitarnego.

Już od piątku 29 października 2021 roku od godziny 15.00 nastąpi zmiana organizacji ruchu w rejonach cmentarzy w Piotrkowie Trybunalskim. – Ulica Cmentarna od ul. Wojska Polskiego do ul. Partyzantów oraz ulica Partyzantów od ul. Lelewela do ul. Spacerowej całkowicie zostaną wyłączone z ruchu. Zmiany również nastąpią na ul. Spacerowej od ul. Partyzantów do ul. Rolniczej oraz na ul. Lelewela od ul. Partyzantów do ul. Białej. To właśnie te ulice będą jednokierunkowe. Ruch odbywać się będzie w kierunku północnym, czyli w kierunku ul. Rolniczej. Zmiany również nastąpią na ul. Rolniczej od ul. Lelewela do ul. Spacerowej, gdzie będzie obowiązywał zakaz zatrzymywania. – informuje Dagmara Mościńska z biura prasowego piotrkowskiej policji.

W rejonie cmentarzy piotrkowscy funkcjonariusze wspólnie ze strażnikami miejskimi będą dbać o bezpieczeństwo. Głównym zadaniem funkcjonariuszy pełniących służbę w rejonie cmentarzy będzie zapewnienie płynności i bezpieczeństwa w ruchu drogowym. W związku z wcześniej zapadającym zmrokiem oraz z niesprzyjającymi warunkami meteorologicznymi, policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności oraz dostosowanie prędkości do warunkach panujących na drogach. Osobom, które na groby bliskich postanawiają udać się pieszo, mundurowi przypominają o założeniu elementów odblaskowych, bądź jaśniejszych elementów ubioru. Zwiększy to naszą widoczność dla innych uczestników ruchu, a tym samym nasze bezpieczeństwo. Policjanci będą reagować na wszelkie naruszenia prawa.

Policjanci apelują :

-pozostawiajmy samochody w miejscach gdzie nie zabraniają nam tego przepisy , nie powodujmy zagrożenia bezpieczeństwa, a także nie blokujmy ruchu innym,

-zwracajmy szczególną uwagę na pieszych,

-zadbajmy o własną widoczność

-pomagajmy sobie wzajemnie

-nie zostawiajmy w pojazdach przedmiotów wartościowych

W okolicach Święta Zmarłych, autobusy komunikacji miejskiej kursować będą następująco:
30 października 2021r. jak w sobotę,
31 października 2021r.
jak w sobotę,
1 listopada 2021r. jak w sobotę,
2 listopada 2021r. według rozkładu powszedniego.

Od 30.10 do 2.11.2021r. dodatkowo linie nr: 0, 1, 2, 4, 5, 6, 7, 8 w godzinach 8:00 – 18:00, kursami w kierunku Dworca PKS podjeżdżać będą na przystanek Wojska Polskiego – Cmentarna.

W dniach od 30.10 do 1.11.2021r. trasa linii 0 zostanie skrócona do ronda przy zbiegu ulic Spacerowej i Partyzantów.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!