Foto: ambulanspolska.pl

Będą nowe karetki

Views: 262

Symboliczny czek o wartości 400 tys. zł trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W środę 4 września 2019 r. przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia wraz z dyrektorem szpitala, podpisali umowę na przekazanie dofinansowania z przeznaczeniem na zakup karetki w ramach „Programu wymiany ambulansów”.

Dokument podpisali: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – Janusz Cieszyński oraz dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika – Marek Konieczko, który w tym samym momencie zatwierdził specyfikację istotnych warunków zamówienia na zakup nowego ambulansu.

Rząd w ramach programu przekaże 80 mln. zł na zakup 200 nowych karetek w całym kraju. Jak podkreślił wiceminister Cieszyński – Karetki odgrywają bardzo dużą rolę, aby system ratownictwa medycznego w Polsce funkcjonował sprawnie. To bardzo istotne, by ratownicy medyczni i lekarze pracowali w dobrych warunkach. Poinformował też, że przy wyborze placówek medycznych, do których mają trafić ambulanse z rządowego programu kierowali się głównie kryterium wieku pojazdów i ich stopniem zużycia – mówił polityk.

Dodatkowo poinformowano, że do piotrkowskiego szpitala trafi jeszcze jeden ambulans, tym razem zakupiony z pieniędzy budżetu obywatelskiego.

Komentarzy: 0

Twój adres nie zostanie nigdzie opublikowany. Wymagane pola są zaznaczone gwiazdką *