Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będą nowe karetki

Symboliczny czek o wartości 400 tys. zł trafił do Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim. W środę 4 września 2019 r. przedstawiciel Ministerstwa Zdrowia wraz z dyrektorem szpitala, podpisali umowę na przekazanie dofinansowania z przeznaczeniem na zakup karetki w ramach „Programu wymiany ambulansów”.

Dokument podpisali: podsekretarz stanu w Ministerstwie Zdrowia – Janusz Cieszyński oraz dyrektor Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika – Marek Konieczko, który w tym samym momencie zatwierdził specyfikację istotnych warunków zamówienia na zakup nowego ambulansu.

Rząd w ramach programu przekaże 80 mln. zł na zakup 200 nowych karetek w całym kraju. Jak podkreślił wiceminister Cieszyński – Karetki odgrywają bardzo dużą rolę, aby system ratownictwa medycznego w Polsce funkcjonował sprawnie. To bardzo istotne, by ratownicy medyczni i lekarze pracowali w dobrych warunkach. Poinformował też, że przy wyborze placówek medycznych, do których mają trafić ambulanse z rządowego programu kierowali się głównie kryterium wieku pojazdów i ich stopniem zużycia – mówił polityk.

Dodatkowo poinformowano, że do piotrkowskiego szpitala trafi jeszcze jeden ambulans, tym razem zakupiony z pieniędzy budżetu obywatelskiego.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!