Piotrków TrybunalskiWydarzenia

Będą kolejne utrudnienia na DK1 – sprawdź szczegóły

W najbliższy czwartek – 26 września – nastąpi zmiana organizacji ruchu na odcinku “B” autostrady A1. Ruszają prace na najdłuższym odcinku realizacyjnym między Piotrkowem i Kamieńskiem. Pierwszym etapem będzie przełożenie ruchu z jezdni prowadzącej w kierunku Łodzi na jezdnię w stronę Katowic. Oznacza to, że w tym czasie ruch w obu kierunkach będzie odbywał się po jezdni zachodniej, czyli tej, którą w normalnych warunkach jedziemy w kierunku Śląska.

Po zamknięciu jezdni wschodniej zaczną się na niej prace rozbiórkowe. – Ruch na tym 25 kilometrowym odcinku będzie się odbywał, wzorem pozostałych odcinków będących w budowie w układzie 2+1. Dwa pasy ruchu wyznaczono dla jadących w kierunku południowym, a jeden dla jadących na północ. Taki układ jest kompatybilny z organizacją ruchu, jaka obowiązuje na odcinku “C”, więc tu nie będzie żadnych problemów z przejazdem między jednym odcinkiem i drugim.- informuje Maciej Zalewski z łódzkiego oddziału GDDKiA, i dodaje: – Przejazd z jednej jezdni na drugą będzie konieczny jedynie na granicy odcinków “A” i “B” na wysokości Piotrkowa Trybunalskiego. Oznacza to również, że zlikwidowana zostanie sygnalizacja na skrzyżowaniach w Dąbrowie Wielkiej i Kamieńsku, a w jej miejsce wybudowane zostaną tymczasowe ronda, które pozwolą utrzymać przejazd z jednej strony trasy na drugą i zachować płynność ruchu. – powiedział Zalewski.

Wprowadzenie tej organizacji ruchu oznacza, że cały, ponad 64 kilometrowy odcinek A1 i DK1, od węzła Tuszyn do granicy z województwem śląskim stanie się placem budowy.

Drogowcy apelują o ostrożność, cierpliwość i staranne czytanie oznakowania: zarówno pionowego, jak i poziomego. Pozwoli to bezpiecznie dotrzeć do celu.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Nowy
Nowy
24 września, 2019 09:05

Gdzie jest Dąbrowa Wielka bo nie kojarzę na tym odcinku

Piotrkowianin
Piotrkowianin
Reply to  Nowy
17 listopada, 2019 13:45

Pomyliło im się z Jeżowem. Takie pojęcie mają urzędasy z GDKKiA.

Powiązane artykuły

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x