Nadchodzące wydarzeniaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Bal charytatywny dla 12-letniej Marysi z Piotrkowa

Rodzice i przyjaciele 12-letniej Marysi Krak organizują bal charytatywny połączony ze zbiórką pieniędzy na leczenie i rehabilitację dziewczynki. Marysia urodziła się jako skrajny wcześniak i choruje na Mózgowe Porażenie Dziecięce Czterokończonowe. Mimo to, dzielnie walczy o każdy dzień życia. Bal odbędzie się w szczególnym dniu – 6 października (piątek), czyli w Światowym Dniu Mózgowego Porażenia Dziecięcego, w sali bankietowej „Sara” przy Dmowskiego 38 w Piotrkowie.

Marysia ma 12 lat i aktualnie jest uczennicą Szkoły Podstawowej nr 2 w Piotrkowie. Ma podwyższone napięcie mięśniowe w nogach, ogromny problem zaburzenia równowagi, obniżone napięcie mięśniowe tułowia i wadę wzroku.

Codzienne ćwiczenia kosztują ją ogromny wysiłek, jednak tylko intensywna rehabilitacja, daje szansę na w miarę samodzielne funkcjonowanie naszej córki. Dlatego Marysia nie poddaje się i walczy, a my razem z nią – mówią Gabriela i Dariusz, rodzice Marysi. – Nasza rzeczywistość jest podporządkowana walce o sprawność naszej córki. Marysia potrzebuje coraz intensywniejszej rehabilitacji i turnusów rehabilitacyjnych. Niestety podczas pandemii COVID-19, przez brak dostępu do fachowej rehabilitacji, stan Marysi pogorszył się. Nasza córka jest jednak wyjątkowym dzieckiem, uśmiechnięta, troskliwa, pozytywnie nastawiona do życia i na szczęście stara się nie zniechęcać swoją chorobą – dodają.

Największym marzeniem młodej piotrkowianki jest samodzielnie chodzić, dlatego rodzice chcą dać jej tę szansę. Stąd ciągłe poszukiwania funduszy na rehabilitację dziewczyny. Każde poświęcenie, każdy wysiłek jest tego wart i przybliża ją do sprawności. – Bez pomocy darczyńców, to się nie uda, dlatego mamy nadzieję, że organizacja Balu Charytatywnego, pomoże zebrać fundusze na dalszą rehabilitację naszej córki – dodaje tata Marysi.

Rezerwacji biletów można dokonać telefonicznie pod numerem 535-311-326. Wstęp na bal, to koszt 131,60 złotych za osobę lub 253,20 złotych za parę. W cenie biletu są trzy ciepłe posiłki, grill, przystawki wytrawne i słodkie, napoje zimne i ciepłe.

W programie imprezy koncert na żywo, pokazy artystyczne Piotrkowskiej Fundacji Talentów oraz niezwykle atrakcyjny licytacje.

Patronat honorowy nad balem objęli: starosta piotrkowski Piotr Wojtysiak oraz prezydent Piotrkowa Krzysztof Chojniak.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!