SulejówWażne wiadomościWydarzenia

Bakterie coli w sulejowskim wodociągu

Nie dość, że mieszkańcy gminy Sulejów w powiecie piotrkowskim borykają się z notorycznym brakiem wody, to jeszcze w wodociągach wykryto bakterie z grupy coli.

Jak informuje Państwowy Powiatowy Inspektor Sanitarny w Piotrkowie Trybunalskim, w badaniach jakości wody z wodociągu Sulejów zaopatrującego miejscowości: Sulejów, Poniatów, Włodzimierzów, Kałek, Podkałek, Witów, Kol. Witów, Barkowice, Barkowice Mokre, Korytnica, Koło, Przygłów, Uszczyn, Nowa Wieś, Kłudzice i Strzelce w gm. Mniszków w powiecie opoczyńskim, stwierdzono obecność bakterii grupy coli oraz przekroczoną ogólną liczbę mikroorganizmów.

Wodę przeznaczoną do spożycia i przygotowania posiłków dla niemowląt i dzieci do lat 2 oraz osób ze zmniejszona odpornością (np. po transplantacji, chemioterapii, chorych na AIDS) należy gotować przez minimum 2 minuty, a następnie bez gwałtownego schładzania pozostawić do ostudzenia.

Woda bez przegotowania może być stosowana do codziennego mycia, prania odzieży, prac po­rządkowych (np. mycia podłóg) i spłukiwania toalet. Zalecenie obowiązuje do odwołania.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!
%d bloggers like this: