GorzkowiceWydarzenia

Atak hakerski na stronę internetową Gorzkowic

Nieznani sprawcy włamali się na stronę internetową Gorzkowic. Mieszkańcy mogli przeczytać, że woda w gminie skażona jest uranem. Oczywiście to nieprawda. Wodociągi gminne są bezpieczne, a woda spełnia wszystkie normy. Cyberprzestępców poszukiwać będzie policja.

Do ataku doszło w środę. – Ktoś włamał się na stronę i umieścił nieprawdziwy wpis o skażeniu wody. Niestety informatyk nie mógł zalogować się na stronę by go usunąć. Sekretarz gminy wraz z informatykiem złożyli już doniesienie na policji o możliwości popełnienia przestępstwa. Sprawdzimy także, czy inne dane zawarte w naszym serwisie były bezpieczne – poinformował wójt Alojzy Włodarczyk.

Wpis ze strony Gorzkowic został już usunięty. Gmina poinformowała także mieszkańców za pomocą systemu SMS, że nie ma żadnego skażenia wody. Z naszych informacji wynika, że hakerzy nie zaatakowali serwerów gminy, lecz główny serwer firmy, która prowadzi stronę wielu samorządów w Polsce. Niewykluczone, że podobny komunikat, jak ten na stronie Gorzkowic, pojawił się także w innych miastach.

Tagi

Powiązane artykuły

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Sprawdź także
Close
Back to top button
Close
Close