koronawirusPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Anestezjolog szpitala im. Kopernika z koronawirusem – oświadczenie szpitala

U jednego z lekarzy Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika zdiagnozowano koronawirusa. Wyniki do szpitala trafiły wczoraj (czwartek) późnym wieczorem.

– Mogę potwierdzić, że u jednego z lekarzy wynik wyszedł pozytywny – informuje Elżbieta Dobrzyńska, szefowa piotrkowskiego sanepidu. – Jesteśmy w stałym kontakcie z dyrektorem szpitala i wdrożyliśmy wszelkie przewidziane w takiej sytuacji procedury – dodaje.

Tę informację potwierdził także Bartłomiej Kaźmierczak, rzecznik prasowy
Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika. – Przygotowujemy w tej sprawie specjalne oświadczenie, niebawem będzie ono opublikowane – powiedział krótko rzecznik.

AKTUALIZACJA:

Oświadczenie szpitala:

W godzinach popołudniowych 18 czerwca 2020 roku Dyrekcja Samodzielnego Szpitala Wojewódzkiego im. Mikołaja Kopernika w Piotrkowie Trybunalskim powzięła informację o dodatnim wyniku testu w kierunku zakażenia SARS-CoV-2 u lekarza anestezjologa, stwierdzonym w wyniku prowadzenia przesiewowych badań personelu medycznego.

Pracownik nie prezentował żadnych objawów chorobowych wskazujących na zakażenie. Wrócił do pracy po tygodniowej przerwie.

W związku z zaistniałą sytuacją Szpital bezzwłocznie wstrzymał przyjęcia pacjentów na oddziały, w których lekarz z racji specjalizacji udzielał świadczeń, tj.: laryngologia, urologia, chirurgia, ortopedia, gastrologia i OIOM. Zamknięcie oddziałów spowodowane jest koniecznością identyfikacji wszystkich osób, które miały kontakt z zakażoną osobą oraz profilaktycznym zabezpieczeniem przed ewentualną transmisją zakażenia.

W chwili obecnej prowadzone są standardowe działania weryfikujące personalia osób, które miały kontakt z zakażoną osobą, w celu pobrania od nich wymazów.

Warto podkreślić, że dotychczas w Szpitalu stwierdzono tylko 1 przypadek zakażenia COVID-19 wśród personelu – był to pracownik administracji. Wszystko za sprawą przestrzegania reżimu sanitarnego, zgodnego z zaleceniami Głównego Inspektoratu Sanitarnego, w trosce o pracowników i pacjentów.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!