AleksandrówWydarzenia

Andrzejki w Aleksandrowie

W minioną sobotę mieszkańcy gminy Aleksandrów mieli okazję wziąć udział w organizowanym przez Urząd Gminy spotkaniu andrzejkowym. W tym roku impreza odbyła się w Świetlicy Wiejskiej w Ciechominie i tradycyjnie składała się z dwóch części – oficjalnej, podczas której zostały wręczone m.in. Odznaki Turystyczno – Krajoznawcze Gminy Aleksandrów oraz części rozrywkowej, czyli poczęstunku i zabawy tanecznej.

Uczestników spotkania powitał Dionizy Głowacki, wójt gminy Aleksandrów, po czym oddał głos Annie Piekarz, dyrektor Gminnego Centrum Kultury w Aleksandrowie. Dyrektor GCK przy pomocy slajdów i filmu dokonała podsumowania projektu ekologiczno – artystycznego „Lokomotywą po wiedzę”, dzięki któremu powstał m.in. spektakl „Niebajka o wiecznie głodnym Smogu Trzygłowym i dzielnym eko – rycerzu sprężynku”, w którym wystąpili uczniowie ze Szkoły Podstawowej w Skotnikach.

Zebrani obejrzeli relację fotograficzną z działań w ramach grantu z Międzynarodowego Funduszu Wyszehradzkiego, który przebiegał pod hasłem „Muzyka nie zna granic”. Uczestnikami projektu była młodzież z terenu gminy Aleksandrów, a także Czech, Słowacji i Węgier. Celem grantu była integracja międzykulturowa – młodzież poznawała inne zwyczaje, a wszystko odbywało się w duchu tańca i muzyki. Zwieńczeniem imprezy był poczęstunek i zabawa poprowadzona przez DJ.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!