GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Andrzej Jaros w drodze po reelekcję

W gminie Wolbórz oprócz burmistrza, wyborczy wybiorą 15 radnych Rady Miejskiej na 5 letnią kadencję. To ważne wybory, radni bowiem będą reprezentowali mieszkańców w samorządzie, dbali o rozwój wsi, o porządek, dobre drogi i słuchali potrzeb. 

Burmistrz musi w sposób zrównoważony patrzyć na całą gminę, by sprawiedliwie i sumiennie w miarę zdobywanych funduszy realizować potrzeby mieszkańców. To nie łatwe zadanie, bo potrzeb i oczekiwań zawsze jest więcej niż pieniędzy, podobnie jak w naszych domowych gospodarstwach. Ale nie sztuką jest obiecywanie wszystkiego co chcemy, sztuką jest takie planowanie inwestycji i rozwoju, aby w dłuższej perspektywie czasu zapracować sobie na opinię dobrego gospodarza miasta i gminy – mówił Andrzej Jaros podczas prezentacji kandydatów do Rady.

Dzięki Państwu jestem burmistrzem już dwie kadencję, od 2014 r., pracując w zgodzie z radnymi, których Państwo także wybraliście. Nasza gmina się zmienia, dużo inwestujemy, by sprostać oczekiwaniom Mieszkańców, którymi przecież też jesteśmy. Mieszkam w Wolborzu od urodzenia, tu mam rodzinny dom, kochająca żonę, trzy córki i wnuczęta.  Znam każdy skrawek naszej gminy i chciałbym, aby żyło nam się w tym miejscu jak najlepiej. Przed nami samorządowe wybory, w których wraz z moim zespołem kandydatów na radnych wystartujemy. To będzie, jeżeli tak uznacie, moja ostatnia kadencja, w której chciałbym zamknąć pewien inwestycyjny etap rozwoju naszej gminy. Chciałbym zapracować, wraz z kandydatami na radnych, na Państwa ocenę, mam nadzieje, dobrego gospodarza miasta i gminy – powiedział Andrzej Jaros podczas prezentacji kandydatów 

W gminie Wolbórz  na inwestycje w ostatnich latach wydano ponad 111 mln zł, z tego pozyskane przez zespół Andrzeja Jarosa Burmistrza Wolborza dotacje to ponad 66 mln zł. To najbogatsza gmina, lider w powiecie piotrkowskim. 

Wybudowano najnowocześniejsza oczyszczalnie ścieków i kanalizacje sanitarną w Bogusławicach i Komornikach oraz nowoczesne zaplecze miejskiej spółki KOM-WOL. 

Powstały mieszkania socjalne w Bogusławicach oraz wodociągi Wolbórz – Świątniki – Lubiatów wraz z ujęciami wody w Wolborzu i Polichnie, zabezpieczając w wodę całą gminę. 

W zakresie oświaty kompleksowo przebudowano  trzy Szkoły Podstawowe w Proszeniu, Goleszach Dużych i Komornikach oraz wyremontowano  Przedszkole Samorządowe. 

W Wolborzu zrobiono piękne dwa ronda i ul. Sobieskiego i Słoneczną, natomiast w gminie nowe drogi: „Wasiakówkę” Wolbórz-Młoszów, Studzianki – Golesze Duże, drogę w Polichnie, Lubiaszowie, Psary Stare – Lechawa- Wolbórz, drogę w Swolszewicach Dużych, Komornikach, Lubiatowie i Bronisławowie. 

Dzięki decyzjom Burmistrza Jarosa Wolbórz ma piękny obiekt zaplecza sportowego wraz z kortem tenisowym, a w Goleszach Dużych powstał nowoczesny Dom Ludowy. 

W czasie ostatnich lat wymieniono wyposażenie (samochody gaśnicze) w naszych jednostkach OSP, mocno też wspiera się tam  organizacje pozarządowe, są stypendia sportowe i dotacje na proekologiczne ogrzewanie domów. 

Te wszystkie działania plasują  jako Gminę na 54 miejscu wśród 630 podobnych miast w całej Polsce. To najbogatsza gmina i lider w powiecie piotrkowskim. 

– To nasz Program Rozwoju Miasta i Gminy Wolbórz na lata 2024 – 2029, to najważniejsze projekty do realizacji przez zespół radnych Andrzeja Jarosa. Prosimy zatem 7 kwietnia 2024 r. o Państwa głosy, na ludzi z KWW Andrzeja Jarosa, to sprawdzony zespół. – podsumował Andrzej Jaros. 

Kandydaci z okręgów wyborczych Gminy Wolbórz 

Miasto Wolbórz:
1. Marek Gajda
2. Gabriel Zaremba  
3. Robert Olejnik                
4. Bronisław Rożek 

Gmina Wolbórz:
5. Barbara Dziubałtowska       
6. Janusz Swarbuła                 
7. Grzegorz Gonciarz               
8. Marian Kot                          
9. Alina Krakowiak                  
10. Paweł Swarbuła                 
11. Krzysztof Czapla                
12. Łukasz Jagiełło                   
13. Zbigniew Klewin                 
14. Andrzej Śpiewak                 
15. Bogdan Pytel                     

Program rozwoju Miasta i Gminy Wolbórz na lata 2024 – 2029

  1. Modernizacje dróg, chodników, ciągów rowerowo-pieszych i oświetlenia ulicznego na terenie naszej gminy
  2. Kompleksowa modernizacja Szkoły Podstawowej wraz z halą sportową w Wolborzu
  3. Budowa kanalizacji sanitarnej i wodociągu w Żywocinie oraz kanalizacji sanitarnej w Świątnikach, Lubiatowie, Młynarach, Kuznocinie i Psarach Witowskich
  4. Budowa żłobka w Przedszkolu Samorządowym w Wolborzu
  5. Budowa hal sportowych przy Szkołach Podstawowych w Komornikach i Proszeniu
  6. Przebudowa Wolborskiego Centrum Kultury i Domu Ludowego w Wolborzu dla integracji całej społeczności „od juniora do seniora”
  7. Budowa zadaszonych trybun, lekkoatletycznej bieżni na stadionie miejskim oraz poszerzenie oferty rekreacyjnej na terenie miasta i gminy
  8. Budowa nowej siedziby Ochotniczej Straży Pożarnej w Wolborzu 
  9. Modernizacje strażnic OSP i Domów Ludowych na terenie gminy 
  10. Poszerzenie oferty dostępu do lekarzy specjalistów oraz realizacji programu polityki zdrowotnej na terenie gminy 
2.5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!