AleksandrówWydarzenia

Aleksandrów mocno inwestuje

Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji II etapu projektu polegającego na wykonaniu 214 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Pod koniec listopada, po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, została podpisana umowa na wykonanie zdania. Wykonawcą inwestycji została firma ZBU „Best” s.c. z Opoczna. Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców związane z jak najszybszym terminem realizacji, wykonawca rozpoczął prace już w tym roku. Nadzór techniczny nad przedsięwzięciem pełni specjalistyczne biuro inwestycyjno-inżynierskie „Prosta – Projekt”. – Ta bardzo duża inwestycja – co podkreśla sekretarz Paweł Mamrot – jest realizowana przez Gminę Aleksandrów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł na operację pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Aleksandrów oraz budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Dębowa Góra Kolonia”.

Samorządowcy planują zakończenie zadania na wrzesień 2018 roku. Jest to drugi etap kanalizacji gminy w oparciu o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Jednakże nadal prowadzony jest systematyczny nabór kolejnych wniosków na III etap budowy z wykorzystaniem tych samych rozwiązań technologicznych. Jak zaznacza wójt Dionizy Głowacki, realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane środki zewnętrzne z Unii Europejskiej.

Tagi

Powiązane artykuły

6 komentarzy

    1. Zastanawiam się jak to w końcu jest z tymi oczyszczalniami bo słychać głosy, że wszyscy muszą je zrobić bo kary ludzie będą płacić za brak oczyszczalni.

      1. Pani Iwono, nie ma obowiązku posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków. Obowiązkiem natomiast jest posiadanie szczelnego szamba i regularne opróżnianie go przez firmę asenizacyjną. Warto także po każdym opróżnienia szamba, poprosić o fakturę VAT za wykonaną usługę.

  1. A jak z nowymi miejscami pracy w gminie Aleksandrów, które wójt obiecywał? Bo coraz więcej osób wyjeżdża z gminy. A roboty ni ma.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany.

Back to top button
Close
Close