AleksandrówWydarzenia

Aleksandrów mocno inwestuje

Gmina Aleksandrów przystąpiła do realizacji II etapu projektu polegającego na wykonaniu 214 przydomowych oczyszczalni ścieków.

Pod koniec listopada, po przeprowadzeniu postępowania przetargowego, została podpisana umowa na wykonanie zdania. Wykonawcą inwestycji została firma ZBU „Best” s.c. z Opoczna. Biorąc pod uwagę oczekiwania mieszkańców związane z jak najszybszym terminem realizacji, wykonawca rozpoczął prace już w tym roku. Nadzór techniczny nad przedsięwzięciem pełni specjalistyczne biuro inwestycyjno-inżynierskie „Prosta – Projekt”. – Ta bardzo duża inwestycja – co podkreśla sekretarz Paweł Mamrot – jest realizowana przez Gminę Aleksandrów w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014–2020. Samorząd otrzymał dofinansowanie w wysokości prawie 2 mln zł na operację pn. „Budowa przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie gminy Aleksandrów oraz budowa sieci wodociągowej rozdzielczej w miejscowości Dębowa Góra Kolonia”.

Samorządowcy planują zakończenie zadania na wrzesień 2018 roku. Jest to drugi etap kanalizacji gminy w oparciu o budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Jednakże nadal prowadzony jest systematyczny nabór kolejnych wniosków na III etap budowy z wykorzystaniem tych samych rozwiązań technologicznych. Jak zaznacza wójt Dionizy Głowacki, realizacja przedsięwzięcia nie byłaby możliwa, gdyby nie pozyskane środki zewnętrzne z Unii Europejskiej.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest
6 komentarzy
Oldest
Newest Most Voted
Inline Feedbacks
View all comments
Dziennik..arz
Dziennik..arz
15 grudnia, 2017 14:43

no teraz się zacznie chwalenie

Iwona
Reply to  Dziennik..arz
15 grudnia, 2017 18:17

Zastanawiam się jak to w końcu jest z tymi oczyszczalniami bo słychać głosy, że wszyscy muszą je zrobić bo kary ludzie będą płacić za brak oczyszczalni.

Monika
Monika
Reply to  Iwona
15 grudnia, 2017 20:38

Postaramy się dowiedzieć, jak to wygląda w świetle prawa.

Monika
Monika
Reply to  Iwona
18 grudnia, 2017 16:25

Pani Iwono, nie ma obowiązku posiadania przydomowych oczyszczalni ścieków. Obowiązkiem natomiast jest posiadanie szczelnego szamba i regularne opróżnianie go przez firmę asenizacyjną. Warto także po każdym opróżnienia szamba, poprosić o fakturę VAT za wykonaną usługę.

Leo
Leo
18 grudnia, 2017 13:57

A jak z nowymi miejscami pracy w gminie Aleksandrów, które wójt obiecywał? Bo coraz więcej osób wyjeżdża z gminy. A roboty ni ma.

pss
pss
23 grudnia, 2017 08:55

niema i nie będzie to tylko obiecanki wyborcze w przyszłym roku też będą
OBIECYWAĆ

Polecamy

Back to top button
6
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!