Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

Aleje Armii Krajowej z nową nakładką z masy bitumicznej. Na wymalowanie pasów chwilę poczekamy

Drogowcy skończyli już układanie ostatnich warstw masy bitumicznej oraz wymienili uszkodzone krawężniki w Al. Armii Krajowej na odcinku od ronda Solidarności do ul. Wojska Polskiego. Do wykonania pozostało tylko oznakowanie poziome, jednak na ten zabieg trzeba będzie chwilę poczekać.

Tegoroczny rok w Piotrkowie Trybunalskim obfituje w liczne, kompleksowe remonty ulic w różnych częściach naszego miasta. Modernizacjami obejmujemy zarówno osiedlowe uliczki, jak i główne arterie Piotrkowa. Od wielu tygodni intensywne prace zauważalne są w północno-zachodniej części miasta, gdzie modernizowana jest ul. Wojska Polskiego, na odcinku Al. Armii Krajowej do ul. Kostromskiej.

Prostopadle do ul. Wojska Polskiego prowadzone są również prace związane z modernizacją nawierzchni w Al. Armii Krajowej, na odcinku od ronda Solidarności do ul. Wojska Polskiego. Zakres inwestycji na ww. obejmuje wymianę nawierzchni jezdni oraz uszkodzonych krawężników. – Na remontowanym odcinku drogowcy skończyli już układanie ostatnich warstw asfaltu oraz wymianę uszkodzonych krawężników. Do wykonania zostały tylko prace związane z oznakowaniem poziomym. Ich naniesienie będzie możliwe dopiero po odparowaniu związków parafinowych z niedawno ułożonego asfaltu – zaznaczają pracownicy ZDiUM.

Realizacją Inwestycji zajmuje się konsorcjum piotrkowskich firm: przedsiębiorstwo robót drogowo-mostowych, Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów „ERBEDIM”, Przedsiębiorstwo Robót Drogowych „PEUK”. Koszt inwestycji to blisko 1,5 mln zł. Zadanie dofinansowane jest ze środków Rządowego Funduszu Rozwoju Dróg.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!