GrabicaWydarzenia

Aktywne stowarzyszenie „Aktywni na Działanie” z Grabicy

Na terenie powiatu działa kilkadziesiąt stowarzyszeń. Wśród nich „Stowarzyszenie Aktywni na Działanie”, którego prezesem jest Bożena Palus. To młoda organizacja, bo działa zaledwie od roku, jednak dała się poznać od jak najlepszej strony.

„Ideą rozwijającej się organizacji jest m.in. upowszechnienie odnowy i rozwoju wsi z zachowaniem jej tożsamości, promocja oraz wspieranie wszechstronnego, zrównoważonego rozwoju społecznego, kulturalnego i gospodarczego oraz wspieranie demokracji i budowy społeczeństwa obywatelskiego wśród lokalnej społeczności” – czytamy w oficjalnych dokumentach organizacji. Stowarzyszenie działa na rzecz dobra mieszkańców gminy Grabica, integrując ich poprzez m.in. zachęcenie do wspólnego spędzania czasu, realizując przy tym szereg różnych projektów. – Wielu działań nie udałoby się uskutecznić, gdyby nie środki otrzymane w ramach grantów ze starostwa powiatowego w Piotrkowie Trybunalskim. Tak było w przypadku organizacji Gminnych Obchodów Dnia Dziecka, połączonych z jubileuszem 100-lecia odzyskania niepodległości, które odbyły się na boisku przy szkole podstawowej w Brzozie – powiedziała w rozmowie z nami Bożena Palus, szefowa stowarzyszenia. – Dzięki wsparciu finansowemu, nasze stowarzyszenie ma motywacje do dalszych działań na rzecz swojego środowiska, pielęgnowania tożsamości lokalnej i wielu innych przedsięwzięć – dodała szefowa stowarzyszenia.

Podczas festynu dzieci brały udział w licznych konkursach plastycznych, literackich, sportowych czy multimedialnych, a związanych z tematyką zbliżającej się historycznej rocznicy. Nagrody ufundowane były przez starostę powiatu piotrkowskiego, a wręczył je wicestarosta Piotr Wojtysiak w towarzystwie zaproszonych gości. Ponadto najmłodsi bawili się na dmuchanych zamkach i zjeżdżalni. Do wspólnej zabawy zachęcał także profesjonalny animator.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!