GrabicaPiotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

A jednak! Twardosławicka będzie przejezdna przez A1 aż do otwarcia wiaduktu na Wojska Polskiego

Mieszkańcom gminy Grabica spadł kamień z serca. Dzięki staraniom posła Grzegorz Lorka, starosty Piotra Wojtysiaka, wójta Krzysztofa Kulińskiego, udało się przekonać wykonawcę budowy autostrady (firmę Budimex) do tego, by nie zamykać przejazdu przez ulicę Twardosławicką do końca czerwca, czyli prawdopodobnie do momentu oddania do użytku wiaduktu na Wojska Polskiego.

– W piotrkowskim starostwie odbyły się dwa bardzo ważne spotkania, podczas których udało nam się przekonać wykonawcę autostrady A1 czyli firmę Budimex do tego, by nie zamykała jeszcze przejazdu przez ulicę Twardosławicką. Do 24 czerwca decyzja o zakończeniu budowy wiaduktu uprawomocni się, i jeśli nie wydarzy się nic nadzwyczajnego, po uzyskaniu dodatkowych dokumentów ze straży pożarnej i sanepidu, wiadukt będzie mógł być oddany do użytku – powiedział w rozmowie z nami poseł Grzegorz Lorek.

– Bardzo dziękuje wszystkim tym, którzy przyczynili się do tego, że mieszkańcy Ziemi Piotrkowskiej nadal będę mogli korzystać z tego przejazdu. Wierzę, że do końca czerwca uda się zgromadzić wszystkie potrzebne dokumenty do tego, by oddać do użytku wiadukt na Wojska Polskiego – dodał starosta Piotr Wojtysiak.

Zdaniem wójta Krzysztofa Kulińskiego jest to bardzo dobre rozwiązanie nie tylko dla mieszkańców Gminy Grabica, ale także dla korzystających z przejazdu A1, bowiem pozostawienie przejazdu na wysokości Twardosławic nie będzie blokowało, jedynego w tej części Powiatu, tzw. węzła bełchatowskiego.

0 0 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!