Zima oficjalnie zapukała do drzwi mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego i regionu. Choć kalendarzowa zima jeszcze przed nami, pogoda postanowiła nas wyprzedzić. Nad ranem spadł pierwszy w tym sezonie śnieg, zmieniając krajobraz miasta i okolic w białą krainę.
Dla wielu dorosłych opady śniegu oznaczają konieczność odśnieżania samochodów i chodników, ale dla najmłodszych to powód do ogromnej radości. Od rana widać ożywienie na osiedlach i w pobliżu górek.
Czas na sanki!
Pierwszy śnieg to sygnał, na który czekały wszystkie dzieci. Mimo że warstwa białego puchu nie jest jeszcze rekordowo gruba, to wystarczyło, by mieszkańcy wyciągnęli z piwnic i garaży zimowy sprzęt. – Synek od razu jak zobaczył śnieg za oknem, kazał szukać sanek. Jesteśmy już po pierwszym zjeździe – mówi pani Anna, spotkana na spacerze w Parku im. ks. J. Poniatowskiego.
Widać, że w Piotrkowie i okolicznych miejscowościach sezon na bitwy na śnieżki i lepienie bałwana został oficjalnie otwarty.
Główne drogi czarne i przejezdne
Zima to jednak nie tylko zabawa, ale też sprawdzian dla kierowców i służb drogowych. Jak wygląda sytuacja na ulicach Piotrkowa i drogach wylotowych? Na ten moment główne drogi miasta są przejezdne. Śnieg zalega głównie na drogach osiedlowych i mniej uczęszczanych. Służby drogowe zareagowały na zmianę pogody, dzięki czemu nawierzchnia na najważniejszych trasach jest mokra, ale wolna od błota pośniegowego. Ruch odbywa się płynnie, chociaż jest on niewielki, ze względu na niedzielę. Mimo to, apelujemy o ostrożność.








































Polecamy