SportWażne wiadomościWydarzeniaZapasy

Złoto i brąz dla zapaśników AKS

Zapaśnicy Atletycznego Klubu Sportowego wywalczyli dwa medale podczas mistrzostw Polski młodzieżowców w Poznaniu.

Złoty medal w kategorii 67 kg zdobył Marcin Sztanderski, który tym samym obronił tytuł wywalczony w 2021 roku w Spale. Obecny sezon jest dla niego bardzo udany, ponieważ w maju w Radomiu został wicemistrzem Polski seniorów.

Z kolei brązowy krążek z Poznania przywiózł Igor Gmitrasuk, który stanął na najniższym stopniu podium w wadze 87 kg. Dla piotrkowskiego zawodnika, trzykrotnego medalisty mistrzostw Polski juniorów, był to pierwszy start w najważniejszych krajowych zawodach w kategorii do lat 23.