GminySulejówWażne wiadomościWydarzenia

Biwak żeglarski dla dzieci z Ukrainy

– Mamy nadzieję, że tych kilka dni na łódce, chociaż na chwilę pozwolą zapomnieć o wojnie w ich ojczyźnie – mówią organizatorzy biwaku żeglarskiego dla ośmiorga młodych Ukraińców.

Wakacyjny wypoczynek dla ośmiorga dzieci nad akwenem sulejowskim, to oferta Sejmiku Zalewu Sulejowskiego, którą wspierają: stowarzyszenie UEF z Łodzi i harcerze z hufca Łódź-Widzew.

– Są to dzieci uchodźców ukraińskich które uczą się w szkole w szkole w Goleszach, a mieszkają w Lubaszowie. Na zalewie dzieciaki uczyć się będą żeglowania, zwiedzą historyczną kopalnię piasku w okolicach Tomaszowa Mazowieckiego, a także poznają zwierzęta które znajdują się w Leśnej Osadzie Edukacyjnej w Kole. Mamy nadzieję, że zorganizujemy więcej takich biwaków, ale potrzebni są na to sponsorzy. Wyjazd trwa 4 dni. Dzieci zakwaterowane są w nowych domkach letniskowych tuż nad Zalewem Sulejowskim. – mówi Paweł Wojciechowski, moderator Sejmiku Zalewu Sulejowskiego

Biwak odbędzie się od 4 do 7 lipca. Młodym Ukraińcom towarzyszyć będą ich polscy koledzy. Jeśli uda się znaleźć sponsorów, kolejna edycja mogłaby się odbyć w sierpniu. Patronem honorowym przedsięwzięcia jest sołtyska Barkowic Alina Błaszkowska.

5 1 vote
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!