Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

8-latek walczy o życie po wypadku na quadzie

8-letni Aleks walczy o życie po tym, jak uległ wypadkowi na quadzie. Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że chłopiec bawił się na czterokołowcu ze swoim bratem. W pewnym momencie jeden z nich spadł z pojazdu, a drugi z impetem uderzył w drzewo.

Piotrkowska policja pod nadzorem prokuratury, wyjaśnia okoliczności wypadku quada, do którego doszło 16 maja. W wyniku zdarzenia, ciężkim obrażeniom ciała uległo 8-letnie dziecko. Chłopiec początkowo trafił do piotrkowskiego szpitala przy ulicy Rakowskiej, tam został wstępnie opatrzony i przewieziony do Centrum Zdrowia Matki Polki w Łodzi.

Z naszych nieoficjalnych informacji wynika, że podczas zabawy, 8-latek stracił panowanie nad pojazdem i uległ wypadkowi. Aktualnie przebywa on w łódzkim szpitalu, a jego stan lekarze określają jako krytyczny.

Sprawą zajęła się piotrkowska policja i prokuratura. – Piotrkowscy policjanci w ramach swoich informacji ustalili, że 16 maja br. do szpitala został przywieziony 8-latek z obrażeniami. Policjanci od razu zajęli się tą sprawą. Ze wstępnych ustaleń wynika, że chłopiec wsiadł na quada, po czym wyjechał z terenu podwórka, a następnie doszło do zderzenia pojazdu z drzewem. W powyżej sprawie prowadzone są czynności przez Prokuraturę Rejonową w Piotrkowie Trybunalskim – powiedziała krótko asp. sztab. Izabela Gajewska, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Piotrkowie.

W „sezonie komunijnym” dzieci często dostają je w prezencie. Przypominamy, że quad to nie zabawka! Czterokołowce mogą być niebezpieczne.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami quad traktowany jest jako inny pojazd samochodowy, a jego nazwa w prawie o ruchu drogowym to:

  • czterokołowiec
  • czterokołowiec leki

Kodeks drogowy tak definiuje pojęcia:

czterokołowiec – pojazd samochodowy przeznaczony do przewozu osób lub ładunków,
z wyłączeniem samochodu osobowego, ciężarowego i motocykla, którego masa własna nie przekracza:

a) w przypadku przewozu rzeczy 550 kilogramów;

b) w przypadku przewozu osób 400 kilogramów;

czterokołowiec lekki – czterokołowiec, którego masa własna nie przekracza 350 kilogramów i konstrukcja ogranicza prędkość jazdy do 45 km/h.

5 4 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Dagmara
Dagmara
24 maja, 2024 15:11

Bezmyślność rodziców kosztuje dzieci 🙁 powrotu do zdrowia !! 😓

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!