KulturaWolbórz

55 lat Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza

„Wolborzanie w drodze do Niepodległości” – pod takim hasłem odbył się ciekawy wieczór w Wolborskim Centrum Kultury. Wieczór był także okazją do świętowania jubileuszu 55 lecia SPW.

Zebrani członkowie Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza oraz zaproszeni goście spotkali się w piątkowe popołudnie w Muzeum Pożarniczym, gdzie otwarta została okolicznościowa wystawa „Wolborzanie w drodze do Niepodległości”. Na wystawę złożyły się pamiątki i zdjęcia ukazujące mieszkańców regionu, którzy walczyli o niepodległość naszej Ojczyzny.

Później wszyscy goście przeszli do sali widowiskowej WCK, gdzie uczczono jubileusz 55-lecia Stowarzyszenia Przyjaciół Wolborza. W trakcie spotkania odbyła się promocja wydawnictw albumowych poświęconych sławnym wolborzanom oraz wojnie i okupacji na ziemi wolborskiej. Były życzenia i kwiaty dla prezes Stowarzyszenia, Teresy Dudy. Podziękowania i gratulację złożył m.in. burmistrz Wolborza Andrzej Jaros.
Okolicznościowe prelekcje wygłosili m.in. Bogdan Szulc, przewodniczący Rady Miejskiej Wolborza oraz Zenon Puchała, wiceprezes SPW.

Po części oficjalnej goście mogli wysłuchać koncertu wiolonczelistów w towarzystwie perkusisty. To niecodzienne zestawienie muzyki rockowej wykonywanej na instrumentach, kojarzonych raczej z muzyką poważną, przypadło zebranym do gustu.

Wielu gości, opuszczając Wolborskie Centrum Kultury, otrzymało książki wydane przez Stowarzyszenie. Organizatorem wieczoru było Stowarzyszenie Przyjaciół Wolborza oraz WCK.

0 0 vote
Article Rating
Subskrybuj
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Powiązane artykuły

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x