Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

55 kontroli i kilkanaście nałożonych mandatów

Piotrkowscy policjanci prowadzili działania pn. „Prędkość” na terenie miasta oraz powiatu. Łącznie skontrolowano 55 pojazdów. Pomimo poprawy zachowania kierowców nie obyło się jednak bez mandatów.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego piotrkowskiej jednostki prowadzili w środę działania kontrolno- prewencyjne pn. „Prędkość”. Działania te zostały przeprowadzone na terenie Piotrkowa oraz powiatu piotrkowskiego, a skierowane zostały głównie do kierujących, którzy nie stosują się do ograniczeń prędkości na drogach. Uwadze mundurowych nie umknęły też inne wykroczenia popełnione przez kierowców.

– Podczas działań policjanci przeprowadzili łącznie 55 kontroli drogowych ujawniając 30 przekroczeń dozwolonej prędkości. Najwyższy mandat otrzymał kierowca, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o 34 km/h. Mężczyzna za popełnione wykroczenie otrzymał mandat w wysokości 800 złotych oraz 6 punktów karnych. W rejonie przejść dla pieszych mundurowi ujawnili 17 przekroczeń prędkości, a ich uwadze nie umknęły też inne wykroczenia w ruchu drogowym. 29 interwencji zostało zakończonych pouczeniem, ale nie obyło się też bez mandatów. Łącznie policjanci za ujawnione wykroczenia wystawili ich 22. Ujawniono również dwóch nietrzeźwych rowerzystów. Każdy z nich otrzymał mandat w wysokości 2500 złotych. W ramach działań policjanci zatrzymali też dwa dowody rejestracyjne. – informuje st. asp. Izabela Gajewska z KMP w Piotrkowie.

Policjanci przypominają, że nadmierna prędkość jest jedną z głównych przyczyn wypadków drogowych. Pośpiech, brak uwagi i koncentracji może doprowadzić do nieodwracalnych w skutkach zdarzeń. Zachowując bezpieczną prędkość, dostosowując ją do warunków panujących na drodze zmniejszamy ryzyko niebezpiecznych zdarzeń. Pamiętajmy też o dostosowaniu odpowiedniej prędkości w rejonie przejść dla pieszych. Niechroniony uczestnik ruchu drogowego ma niewielkie szanse przy zderzeniu z udziałem rozpędzonego pojazdu. Zachowując odpowiednią prędkość dbamy o bezpieczeństwo swoje i innych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!