GminyWażne wiadomościWolbórzWydarzenia

Wolbórz wysoko w rankingu!

54 miejsce Wolborza na 630 sklasyfikowanych małych miast w Polsce w rankingu inwestycyjnym miesięcznika samorządowego WSPÓLNOTA

W województwie łódzkim w kategorii małych miast wyprzedza Wolbórz w rankingu tylko Uniejów. Średnie wydatki majątkowe w latach 2020-2022 wynoszą 1.716,57 zł. na osobę.  Od 2017 roku Wolbórz mieści się zawsze w pierwszej 60 miast sklasyfikowanych w ogólnej liczbie 630 małych samorządów. 

– Od kiedy jestem burmistrzem staram się ze swoim zespołem bazować przy konstrukcji budżetu inwestycyjnego nie tylko na wpływach z podatków, ale głównie na szukaniu pieniędzy zewnętrznych tj. dotacjach unijnych czy rządowych. Efekty w długofalowej perspektywie są widoczne zarówno w rankingach ale i w codziennym życiu naszej gminy. Inwestujmy w edukację, remontując kompleksowo szkoły, mamy nowoczesną oczyszczalnie ścieków, rozbudowujemy kanalizację, mamy nowoczesne ujęcia wody pitnej z dużym zapasem, robimy drogi, także te należące do powiatu, bo przecież są na naszym terenie i nie chcemy tłumaczyć mieszkańcom, kto powinien je remontować. Mamy nowoczesny kompleks sportowy ORLIK, nową bazę miejskiej spółki KOM-WOL, wyremontowane Domy Ludowe. Mam nadzieje, że mieszkańcy to widzą, choć wiem, że potrzeb jeszcze dużo. – podsumował ranking wspólnoty Andrzej Jaros burmistrz Wolborza. 

Metoda rankingu jest identyczna jak w ubiegłych latach. Pod uwagę brana jest całość wydatków majątkowych (inwestycyjnych) poniesionych w ciągu ostatnich trzech lat (w tym przypadku 2020–2022).

Dla porównania w kategorii wszystkich miast na prawach powiatu, a jest ich w Polsce 48, pobliskie miasto Piotrków Trybunalski znajduje się w samym końcu na 45 pozycji. Link do rankingu Wspólnoty – tutaj 

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jur
Jur
29 października, 2023 11:07

A Piotrków jak widać na dnie. Chojniak! – kończ waść, wstydu oszczędź!

Piotrkowianin
Piotrkowianin
29 października, 2023 21:07

Według GUGiK:
„Według stanu na 1 stycznia 2018 r. 66 miast ma status miasta na prawach powiatu.”

Polecamy

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!