GminyŁęki SzlacheckieWażne wiadomościWydarzenia

40-lecie szkoły w Łękach Szlacheckich

Jubileusz szkoły to okazja do wspomnień. Chociaż już minione pozostają w pamięci i dostarczają nam wielu wzruszeń. Szkoła to miejsce gdzie ważna jest przyszłość, ale bardzo ważną rolę odgrywa także przeszłość.

Słowa „Są miejsca, czasy i ludzie, których się nie zapomina” stały się mottem obchodzonego Jubileuszu 40-lecia istnienia nowej Szkoły Podstawowej im. Marii Konopnickiej w Łękach Szlacheckich. W miniony weekend w murach dostojnej jubilatki pojawili się znamienici goście, by wspólnie z całą społecznością szkoły świętować jej czterdzieste urodziny. 

Uroczyste obchody 40-lecia istnienia szkoły rozpoczęły się o godzinie 11.00  wprowadzeniem pocztów sztandarowych. Następnie głos zabrała dyrektor szkoły Anna Wojakowska-Wolska, która przybliżyła historię powstawania budynku placówki oraz powitała wszystkich przybyłych gości.

Wśród zaproszonych byli między innymi: Marek Mazur – I Wicewojewoda Łódzki, starosta powiatu Piotr Wojtysiak, przewodniczący rady powiatu Bernard Matyszewski, a także wójtowie gmin: Gorzkowice, Gomunice, Ręczno a także emerytowani nauczyciele oraz pracownicy szkoły. Wójt gminy Łęki Szlacheckie Piotr Łączny przypomniał, że jest  absolwentem szkoły.

Po części oficjalnej rozpoczęła się część artystyczna w wykonaniu obecnych i byłych uczniów szkoły. Wydarzenie było okazją do zaprezentowania talentów wokalnych: Zuzanna Lisiecka z klasy III pięknie zaśpiewała piosenkę „Powrócisz tu”, Patrycja Fijołek z klasy VIII wystąpiła z utworem „Dni, których nie znamy” oraz absolwenci naszej szkoły: Nikodem Smolarek z piosenką „Mori”, Julia Skrobek i Karolina Berska „Ale to już było”. Uczniowie z klasy VII i VI ujawnili swój talent aktorski w skeczu „Pokój nauczycielski w krzywym zwierciadle”, natomiast grupa taneczna z klas II –IV wykonała pięknie składankę tańców. Występy przeplatane były historią szkoły, którą przybliżyli nam prowadzący uczniowie: Aleksandra Wojakowska, Ksawery Smolarek oraz Szymon Skrobek.

Jak na każdej uroczystości jubileuszowej, również na naszej nie zabrakło tortu. Na zakończenie wszyscy zostali poczęstowani jubileuszowym ciastem.

3 3 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments

Polecamy

Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!