Piotrków TrybunalskiWażne wiadomościWydarzenia

300 tysięcy dla piotrkowskich kościołów

Piotrkowski magistrat przekaże 300 tysięcy złotych dla ośmiu piotrkowskich kościołów. Odpowiednie zarządzenia w tej sprawie podpisał już prezydent Krzysztof Chojniak.

Parafia Prawosławna p.w. Wszystkich Świętych otrzyma z budżetu miasta 35 tysięcy złotych, z przeznaczeniem na odbudowę ogrodzenia zabytkowego cmentarza. Piotrkowska Fara dostanie 40 tysięcy. Pieniądze mają być wykorzystanie na wykonanie prac konserwatorskich zabytkowej ambony. Z kolei do parafii ewangelickiej trafi 40 tysięcy złotych na renowacje organów. 25 tysięcy złotych dla Kościoła Akademickiego Panien Dominikanek, z przeznaczeniem na montaż i uruchomienie systemu sygnalizującego zwiększenie się deformacji elementów ołtarza głównego.

Za 35 tysięcy złotych odnowione mają być organy w kościele N.M.P. przy Krakowskim Przedmieściu 31/33. Na wymianę 8 drzwi zewnętrznych w klasztorze bernardyńskim, miasto przekazało 35 tysięcy złotych. Dotację otrzymają także Jezuici. 40 tysięcy złotych przeznaczonych jest na renowację polichromii. Środki na wzmocnienie stropów nad zakrystią otrzyma z kolei parafia św. Jacka i Doroty. W tym przypadku dotacja opiewa na kwotę 50 tysięcy złotych.

0 0 votes
Oceń temat artykułu
reklama
Subscribe
Powiadom o
guest

1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Mietek
Mietek
24 maja, 2020 18:52

Tylko 300 tys. kiedy to wierni nie mogą uczestniczyć we mszach św.? Kiedy to wpływy z tacy są ograniczone. Panie Prezydencie jest pan sknerą. Oczekiwania były znacznie większe!

Polecamy

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x

Ej! Odblokuj nas :)

Wykryliśmy, że używasz wtyczki typu AdBlock i blokujesz nasze reklamy. Prosimy, odblokuj nas!